Steyr LP2 czy warto kupić ?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: MarcinKr »

Variag, co za wstyd przegrać z nieoficjalnym rekordzista Polski, świata i olimpijskim?
Przecież to tylko kwestia czasu kiedy P. Ryszard powtórzy wynik na oficjalnych zawodach, może nawet z tej samej broni i pozostaną wspomnienia z obcowania z mistrzem oficjalnym. I to z pistoletu za kilkaset PLN.
No chyba że był to przypadek, to nie... jednak wtedy to i ciężar dowodu na postawiona tezę niewielki.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Wracając do meritum - ja bym brał tego Steyra.
Poniżej zdjęcie z dzisiejszego mojego treningu Ppn, najlepsza seria 2 z 6. Strzelona ze starego Walthera CPM-1. 93/100 pkt. Więc Steyr na pewno będzie lepszy.
Obrazek
Obrazek
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Mariuszu, niekoniecznie będzie lepszy... Też mam CPM-1 i stwierdzam, że lepiej wyważonego pistoletu nie miałem w reku. Po czterdziestu latach od wyprodukowania przy strzelaniu z imadła nadal jest jedna dziurka. Więc chyba reszta zależy od strzelca... :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Zbyszku, ale nikt w tym topiku w to nie uwierzy :-/
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Dexter »

Ale strzelec to nie imadło. Variag się pewnie już obraził no ale jednak z imadła to sporo konstrukcji robi jedną dziurę. A jednak człowiek strzela z ręki a nie imadła. I to jest ta kluczowa różnica. Mój poprzedni i mój obecny pistolet z imadła robiły taką samą, jedną dziurę. A jednak strzela się z nich zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: MarcinKr »

Variag,
Bez urazy, ale jeśli Walther CPM-1 ma być dowodem na to ze budżetowe konstrukcje takie jak lov czy kandar są dobre, bo nikt nie uwierzy w celności tego pierwszego, a także próba przedstawienia tego w ironiczny sposób ośmieszający osoby mające inne zdanie to raczej low endowe chwyty erystyczne.

Tak, CPM-1 jest znacznie lepszym pistoletem niż wyżej umawiane, które mają objeżdżać sprzęt profesjonalny pomimo tego, że jest kilkudziesięcioletnią konstrukcja i kilkudziesięcioletnim egzemplarzem. Właśnie to o czymś świadczy.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Bez obawy - nie obraziłem się. W tamtych zawodach zostałem "objechany" przez LOV-21 strzelając konstrukcją Cesarego Moriniego :one:
Jak pisałem wcześniej, też w to nie wierzyłem, ale takie były fakty. Wyższość kolegi strzelającego z Kandara też musiałem kilka razy uznać - nawet dobrze, że po jakimś czasie przestał strzelać.
Mój CPM-1 robi z imadła jedną dziurke na 10 metrów budżetowym śrutem, ja tego oczywiście nie potrafię i mało tego - nigdy do tego poziomu nie dojdę.
Nie polecę też nikomu zakupu takiego pistoletu bo nie kupi się już zbiornika CO2 z ważnym dozorem do niego. Odpadają więc zawody wyższej rangi, o MP i PP nawet nie ma co marzyć. Ale w podwórkowych zawodach można z niego strzelać zostawiąjąc inne lepsze modele za sobą :one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Tomeq7777
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 25 października 2016, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Tomeq7777 »

Bardzo dziękuję za wszystkie rzeczowe i cenne opinie. Bardzo mi rozjaśniły obraz. Szczególnie cenne dla mnie są uwagi na temat Steyra LP2. Jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie, który model wybiorę. Prawdopodobnie o kupnie pistoletu zadecyduje cena na jakiejś aukcji. Raczej myślę o boni używanej.
Mam też pytanie: czy lepiej kupić nowego Steyra LP2 (będzie "trochę" drożej), czy szukać używki FWB lub Morini ?

Jeszcze chciałbym prosić użytkowników FWB o opinie i porównanie modeli P34 i P44 z LP2, LP10 i z Morini 162.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Dexter »

Każdy z nich z imadła zrobi taką samą dziurę. Weź tego z którym się "polubisz". Wszystkie wymienione modele są generalnie "serwisowalne" w razie czego.

P.S. Dziś w klubie wspomniany znajomy ze Steyrem zaczął strzelanie, po pierwszym strzale od razu poszedł na chrono po czym wydał z siebie gromkie "kur**!" po pierwszym strzale w chrono. Przez weekend leżenia w walizce pistolet mu zjechał ze 152m/s na 136 :D. Czemu? Tego nie wiadomo, pewnie czary. Podregulował i strzelał normalnie.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Kilka tygodni temu pewien kolega z Iż-46 chciał się po zakończeniu zawodów zapoznać ze Steyr evo 10 mojego klubowego kolegi. Najpierw strzelił "9" potem pod rząd 3x "10" i powiedział - "jeszcze jedna "dycha" i kupeję sobie sztejera"... i strzelił 10x! Ale póki co Steyra nie kupił - a w niedziele był od niego lepszy w zawodach.
Ale może to też "urban legend"? :one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
grodzki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 22 maja 2004, 23:17
Tematy: 14
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: grodzki »

Celność z imadła takiego Iża bedzie taka sama jak topowych pistoletów match.
Wyższość tych drugich polega na tym, że posiadają dużo więcej możliwych ustawień np:
-spust, nie chodzi mi o ciężar, mam na myśli odległość od rękojeści i kąt samego języka,
-można ustawić rękojeść względem samego systemu pistoletu czyli przy niezmiennym chwycie rękojeści można zmieniać pkt celowania tak aby biorąc pistolet do ręki w swoim naturalnym chwycie mieć od razu zgrane przyrządy.
Oczywiście bez tego wszystkiego można celnie strzelać wymaga to dłuższego treningu ale wszystkie te regulacje powodują, że strzelanie jest o wiele przyjemniejsze i w mojej opinii łatwiejsze.
Poza tym taki Steyr jest dużo lepiej wykonany od takiego lova czy iża co też daje lepsze samopoczucie z samym obcowaniem z tym pistoletem.
LG100, Airwolf MVT, FWB300S, Diana 75, Anschütz LP-@.
Tomeq7777
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 25 października 2016, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Tomeq7777 »

Ostatnio przeglądam aukcje i powiem, że nie widziałem używanego Steyra LP2. Chyba nikt nie sprzedaje.
Czy warto trochę dołożyć i kupić nowego LP2, czy jednak lepiej szukać używanego FWB lub Moriniego ?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Dexter »

Odpowiedz na to pytanie nie istnieje. Nie da się na to pytanie udzielić jednoznacznej i poprawnej odpowiedzi bo takiej nie ma. To jest pytanie "czy lepiej na obiad zjeść rosół z makaronem a na drugie schabowego z ziemniaczkami czy też żur i na drugie danie mielonego z fasolką szparagową?". Nie ma dobrej odpowiedzi. Ja bym zjadł oba. Gdybym musiał wybrać jedno to wybrał bym opcję z żurem i mielonym bo bardziej lubię. Weź ten pistolet z którego Ci się lepiej strzela.
Tomeq7777
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 25 października 2016, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Tomeq7777 »

Wiem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na aukcji nie ma możliwości postrzelania sobie, w sklepie (przedstawiciel Steyra) zamawia się pistolet nawet bez możliwości pomacania. Do tego żeby ocenić pistolet po kilku strzałach trzeba być bardzo doświadczonym strzelcem i mieć porównanie z innymi modelami. Dlatego jestem na forum i proszę jedynie o rady i opinie użytkowników (byłych i obecnych) tych sprzętów. Ciekawe byłoby poznać opinię "miałem taki pistolet..., ale sprzedałem bo .... i kupiłem taki..., bo ma lepsze ... .
Oczywiście będę próbował strzelić z różnych modeli,ale myślę, że każdy, albo prawie każdy pistolet tarczowy pcp w pierwszym podejściu będzie mi pasował. Gdyby któryś był kiepski, to tej firmy nie byłoby już na rynku.
Nie jest to prosty wybór, dodatkowo łaczy się ze sporym dla mnie wydatkiem i dlatego proszę o radę praktyków.
Tomeq7777
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 25 października 2016, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Tomeq7777 »

Wiem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na aukcji nie ma możliwości postrzelania sobie, w sklepie (przedstawiciel Steyra) zamawia się pistolet nawet bez możliwości pomacania. Do tego żeby ocenić pistolet po kilku strzałach trzeba być bardzo doświadczonym strzelcem i mieć porównanie z innymi modelami. Dlatego jestem na forum i proszę jedynie o rady i opinie użytkowników (byłych i obecnych) tych sprzętów. Ciekawe byłoby poznać opinię "miałem taki pistolet..., ale sprzedałem bo .... i kupiłem taki..., bo ma lepsze ... .
Oczywiście będę próbował strzelić z różnych modeli,ale myślę, że każdy, albo prawie każdy pistolet tarczowy pcp w pierwszym podejściu będzie mi pasował. Gdyby któryś był kiepski, to tej firmy nie byłoby już na rynku.
Nie jest to prosty wybór, dodatkowo łaczy się ze sporym dla mnie wydatkiem i dlatego proszę o radę praktyków.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”