Steyr LP2 czy warto kupić ?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Yurko »

Fajnie że napisałeś o tym braku regulowani szerokości szczerbinki. Czasami trudno się zorientować, dlaczego jeden pistolet jest od drugiego droższy o te 500 EUR, a tak to już jasne. Im więcej regulacji, tym drożej... :wink:

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
loukax
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 czerwca 2022, 23:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: loukax »

No dokładnie różnice z nikąd się nie biorą. Miałem okazję w swoim życiu postrzelać z pneumatyków z najwyższej półki i na pewno technicznie są to pistolety lepsze niż tytułowy LP2 ale w mojej opinii dla osób osób na poziomie mistrzowskim dla których zaczyna się liczyć podniesienie wyniku z 590 na 591. Spędziłem trochę czasu w Niemczech, widziałem treningi osób z Bundesligi i wyciągnąłem podstawowy wniosek że w strzelaniu pistoletowym rzadko zdarza się, że to człowiek jest lepszy niż pistolet - czytaj to człowiek ogranicza pistolet w celnym strzelaniu a nie pistolet człowieka. Duża możliwość regulacji moim zdaniem może być pułapką w którą sam się złapałem mając na dwa miesiące do dyspozycji EVO10 i Morini (nie pamiętam dokładnie modelu), zacząłem z nich strzelać i zamiast skupić się na treningu błędy zacząłem zwalać na sprzęt i cały czas coś kusiło regulować a że z racji zawodu który wykonuje mam dostęp do zaawansowanych sprzętów pomiarowych to ustawiałem absorber tak że odrzut był zniwelowany do setnych części niutona, zrobiłem pewnie kilkaset pomiarów zależności celności od prędkości od śrutu idt - wyniki się nie poprawiały. Potem wpadł w moje ręce LP2 nie było w nim za bardzo co regulować może poza spustem, pogadałem z mądrymi ludźmi, przeczytałem kilka mądrych książek i wyniki zaczęły się poprawiać i poprawiają się cały czas. Dlatego osobiście LP2 mogę polecić autorowi wątku.
Swoją drogą jak będę miał kiedyś trochę czasu to zbiore wyniki różnych pomiarów które robiłem odnośnie strzelectwa bo niektóre myślę niejednego mogą zaskoczyć :D
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Yurko »

Nie powinienem się wymądrzać, bo żaden ze mnie ekspert - Dla mnie sprawa wydaje się prosta. Mając dużo regulacji, można dostosować sprzęt do siebie. Do swoich upodobań i nawyków. Jeśli jakiejś regulacji brakuje, wtedy trzeba się samemu dostosować do tego co jest. Być może czasami nawet tak było by lepiej, bo takie nawyki mogą być po prostu błędami. No ale pierwsze rozwiązanie wydaje się łatwiejsze i szybsze. :one:
A z drugiej strony, a może już trzeciej, oczywiście jak jest jakaś regulacja, to oczywiście koniecznie trzeba jej spróbować. Nie ważne wcale, czy się jej potrzebuje, czy nie... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Dexter »

Ja nagminnie widzę promowanie prymatu umiejętności nad sprzętem i jak to "znajomy z klubu z fwb65 kopie dupsko zarobasom z lp500". Ale nie widzę, żeby czołówka strzelała z fwb65. Sukces i wynik to suma sprzętu i strzelca i tyle. Ani sprzętem nie nadrobi się braków strzelca w pełni (troszkę się da wbrew propagandzie na forach) ani dobry strzelec nie wygra "złota" z łucznika czy kndara czy hw40. Lepszy sprzęt może nie zawsze (na niskim poziomie strzelca) pomaga ale za to nigdy nie szkodzi. Czasami mam wrażenie, że to taka narracja dla tych których nie stać na porządny sprzęt, na pocieszenie. Że treningiem nadrobią walkę z niedopasowanym czy antycznym technicznie sprzętem. To kłamstwo na które jakiś czas się nabierałem. Przeskok z cp3 na cm162e to była przepaść. Podobna przepaść dzieli mojego 162 i lp500 bo ostatnio miałem okazję pomacac i postrzelać. Ale mnie nie stać. Nie jestem zamożnym strzelcem i nie kupię sobie cm200 czy lp500. Ale jeśli stanę się nagle bogaty to kupię z pewnością. Oba :).
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Tomek_J »

Jak Ci pasuje, jest w dobrym stanie technicznym i cena zadowala, to kup.

Za rok i tak będziesz chciał inny ;).

Z każdego pistoletu da się dobrze strzelić, ale zawsze lepiej mieć wygodniejszy.
Steyry miewają problemy z regulacją, to fakt. Mam pod ręką LP10 starszej generacji, również trzeba systematycznie pilnować wagi spustu, a o przygodach z absorberem to by można było książkę napisać.

Natomiast mam empiryczne doświadczenia, że zawodnik strzelający na poziomie 90/100 wielokrotnie nie zauważył zmian w pracy absorbera po moich notorycznych próbach ustawienia go idealnie, więc czy stanowi to przeszkodę w strzelaniu? No nie wiem...
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Tak że 100 lat temu ktoś napisał, że w sukcesie strzeleckim 10% to broń, 10% amunicja i aż 80% to sam strzelec. I wątpię by w tym prostym równaniu coś się zmieniło. Tak, widziałem na poziomie amatorskim zawodników obieżdżanych przez Kandary i FWB sprężynowe.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: MarcinKr »

Pokażesz wyniki z zawodów z zaznaczeniem kto z czego strzelał żebyśmy wiedzieli jak został objechany, czy to tylko taka anegdotka w stylu ktoś kiedyś?
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Kraku »

Dobrze sobie zdajesz sprawę z tego że tak opisanych wyników się nie prowadzi, więc trollujesz.
Mogę dodać że sam kiedyś "objeżdżałem" steyery i inne tego typu, strzelając z Gamo-pr45 konkurencję PPN 20. Nie za często stałem na pudle ale bywało.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Yurko »

Ja się mogę przyznać. Mam LP500 i jestem regularnie objeżdżany... ;laughing:

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

ad. Yurko
Piękny sprzęt, co do samej tarczy obniżył bym lekko rejon celowania i poszerzył też szczerbinkę.
ad. rem
Kolega od tego Kandara jest zalogowany na tym forum. Był początkującym pistoleciarzem jak my wszyscy w naszym klubie. To żaden trolling wygrać pistolecikiem za 250 zł z konstrukcjami wielokrotnie droższymi. Byłem też na zawodach gdzie starszy pan z LOV-21 wszedł do finału tracąc tylko jeden punkt. W finale strzelił z tego plastykowego pistolecika 200/200 pkt. Strzelał na stanowisku obok mnie, mi to wstyd było na koniec tarcze przyciągać. Bo gdybym tego na własne oczy nie widzial to też bym pewnie nie wierzył.
W zawodach czasem jest tak, że ma się ten "swój dzień" i wystrzela się miejce na pudle choć się na to wcale nie liczyło.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
grodzki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 22 maja 2004, 23:17
Tematy: 14
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: grodzki »

Oczywiście, że można wygrać słabym pistoletem w dobrych rękach z dobrym pistoletem w słabych rękach ale w 200/200 z LOVa do regulaminowej tarczy nie uwierzę.
LG100, Airwolf MVT, FWB300S, Diana 75, Anschütz LP-@.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Dexter »

Cholera, to gdyby mu dać jakiś rzetelny pistolet to koleś by strzelał rekordy Polski i świata jak nic. Zdradź nam jego godność. Może to Jin Jong-oh?

Sprawdziłem na stronie PZSSu. Aktualnym rekordem polski w PPN jest 591pkt pana Knapika. A starszy pan z LOVa 21 wchodzi do finału z wynikiem 599 gdzie następnie strzela w finale 200/200 (aczkolwiek rekordy w finałach wg PZSSu sa liczone do dziesiętnych więc nie mam jak porównać 200/200 z rekordowym oficjalnym 251,3). No, dla mnie to brzmi 100% wiarygodnie.

Aaale może chodzić o OPENy. W takim przypadku rekordem Polski jest skromne 392pkt pana Stanisława Żyły. Starszy pan z LOVem poprawił ten rekord o 7 punktów, jeśli mowa była o openach. Szanuję.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: MarcinKr »

To są takie miejskie legendy na każdej strzelnicy jak to kiedyś ktoś z patyka strzelił maxa albo wszystkich osmieszal. W 22lr, centralnym i karabinach też.
Oczywiście, że jak ktoś kupi najlepszy nawet pistolet, ale nie umie strzelać to przegra, dokładnie tak samo jak statystyczna emerytka w bolidzie formuły 1 jeździłaby 30km/h. Nie oznacza to jednak że skoda fabia jakkolwiek może równać się osiągami do bolidu.

Nie troluje, jeśli brałeś udział w zawodach i widziałeś, że ktoś z budżetowego pistoletu wykręcił taki wynik, to po prostu wskaż taki komunikat. Chyba, że to historia zasłyszana od kolegi wujka kolegi...
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Koledzy, na fb jest grupa strzelectwo 10,9 match i spytajcie się tam moda Romka C. o pewne zawody w Kłomnicach i p. Ryszarda. Zawody były poza kalendarzem wojewodzkim. Ale taki wynik tam padł, 199/200 eliminacje i 200/200 finał. Nie dziwię się Wam, bo też nie wierzyłem w to 199 pkt. Ale w finale p. Ryszard strzelał obok mnie z tego LOV-a. A dla tych co nie wierzą niech to pozostanie Urban legend.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: wiki09 »

variag pisze: 29 czerwca 2022, 11:34 Koledzy, na fb jest grupa strzelectwo 10,9 match i spytajcie się tam moda Romka C. o pewne zawody w Kłomnicach i p. Ryszarda. Zawody były poza kalendarzem wojewodzkim. Ale taki wynik tam padł, 199/200 eliminacje i 200/200 finał. Nie dziwię się Wam, bo też nie wierzyłem w to 199 pkt. Ale w finale p. Ryszard strzelał obok mnie z tego LOV-a. A dla tych co nie wierzą niech to pozostanie Urban legend.
Owszem, były nawet zdjęcia.
Może poproszę Romka, żeby je podrzucił, bo w grupie nie mogłem ich odszukać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”