Pistolety FWB

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Krzych »

Dzięki za info. A co z przeróbką na PCP? Wiesz coś w temacie?
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: jakiii »

Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
redalert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 22 sierpnia 2017, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: redalert »

Panowie,

Gdzie kupić taką rękojeść do FWB 65:
http://www.k24-waffen.de/wp-content/upl ... FWB-65.jpg
?
Speed76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2017, 12:22
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Speed76 »

Witam,

Jeżeli wątek o FWB to zapytam sie o model C10. Trochę mało informacji na forum, czy ktoś miał, korzystał, strzelał, wrażenia, plusy minusy?

Dzięki za wypowiedzi
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolety FWB

Post autor: Spinner »

@Speed76.
Miałem taki pistolet i strzelałem z niego. Maczówka na Co2. Dobry spust, sprzęt wysokiej klasy choć jest starej generacji.
Co konkretnie Ciebie interesuje?
Speed76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2017, 12:22
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Speed76 »

Witam,

Spiner,

co mnie interesuje?, a no trochę wiedzy na temat tego pistoletu bo właśnie taki model kupiłem, jako pierwszy match.
Mam nadzieję że się nie zawiodę.
Spiner mam nadzieje również, że gdzieś w trójmiejskich spotkaniach będę mógł się nie długo z nim pokazać, i chętnie posłucham opinii o nim.
Speed76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2017, 12:22
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Speed76 »

Witam,


Sorry za post pod postem, ale nie mogę edytować.

A więc przyszła zabawka w postacji Finewerkbau C10. Wygląda fajnie i jak na swój wiek nosi chyba normalne ślady użycia. W paru miejscach zadrapania i wytarcia, rękojeść w super stanie. Jedyna bolączka która od razu rzuca się w oczy to klapka ładowania która straciła oksydę. Trzeba będzie się za to wziąć.
Narazie kilka strzałów próbnych do pojemnika plastikowego po oleju silnikowym z 20 metrów i dziurawi to na wylot.

Kilka zdjęć:

https://drive.google.com/file/d/0B5lCwo ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5lCwo ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5lCwo ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5lCwo ... sp=sharing
Awatar użytkownika
dr_Evil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 22 września 2015, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: dr_Evil »

Czy w Polsce jest jakiś oficjalny serwis FWB?
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

Jest. Incorsa.
Strzelam... bo lubię. ;)
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: wandzolor »

Jeżeli serwisują tak jak obsługują klienta przy zakupie to odpuść...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

To jest niestety realny problem...
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
piotreK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1098
Rejestracja: 16 grudnia 2002, 20:48
Tematy: 32
Lokalizacja: Przemysl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolety FWB

Post autor: piotreK »

Coraz bardziej serio zastanawiam się nad zakupem pistoletu...
Jest to kompletnie bez sensu na moim poziomie. Sęk w tym, że ja dla przyjemności się bawię w zawodnika i wypasiona zabawka przyjemności da pewnie sporo. Miła jest myśl, że się nią pobawię teraz, gdy mnie to faktycznie cieszy, zamiast czekać aż mi przejdzie...
Inny powód to taki, że chciałbym aby w problemie topienia muchy mieć wsparcie regulowanego gripa. Jeszcze inny to taki, że chciałbym mieć spust, który zawsze działa tak samo. W moim CPM, choć to naprawdę zacny pistolet i w ładnym stanie, drugi stopień jest nieco mniej powtarzalny niżbym sobie tego życzył. Czasami miękki, czasami bardzo krótki ale wyraźnie twardszy.
Jestem w zasadzie zdecydowany na P8X. Podobał mi się spust tego pistoletu, podoba mi się, że regulacje są łatwiejsze do zrobienia bo wszystkie śruby dostępne są z zewnątrz.
Nie podoba mi się to, że jest taki drogi, że w Polsce jest dostępny w zasadzie tylko w Incorsie i to w chorej cenie. Nie podoba mi się też, że chyba jedyny sposób montażu Scatt-a będzie na zbiorniku z powietrzem co oznacza konieczność demontażu przy odkręceniu zbiornika.
Rozważając za i przeciw i usilnie próbując zracjonalizować zakup drogiego pistoletu dla kompletnego amatora (możecie się trochę powyzywać) chciałbym dopytać:
Ze zdziwieniem stwierdziłem, że ten zapewne doskonały pistolet jakoś małą popularnością cieszy się na wysokiej rangi zawodach. Oglądałem kilka finałów z tego roku i rządzi Steyr EVO i LP10 plus Morini i rzadziej, acz obecny Pardini. Żadnych Waltherów LP400 czy LP500, żadnych FWB.
Jakiś komentarz?
I jeśli macie doświadczenie, to może jest jakaś nieznana mi, a godna zaufania alternatywa dla Incorsy?
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: aksel »

Niepolski ale bardzo solidny sklep- Euroshooting. Wszystko czego zapragniesz.....
Jeśli możesz sobie pozwolić na wyczynowca to kupuj, bo...czemu nie. Jak sobie policzę że kupiłem cztery pistolety po kolei
( w jednym momencie miałem wszystkie 4) to zrozumiałem że mogłem od razu kupić coś z najwyższej półki.
A wydawało mi się na początku że wystarczy mi coś skromnego, bo przecież żaden ze mnie zawodnik.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pistolety FWB

Post autor: kłapek »

U Vargi kupisz bez problemu. Podaje nawet na swojej stronie, że ma na stanie.
Pytanie - jak zadzwonisz do Incorsy i powiesz, że chcesz porozmawiać z kimś kompetentnym, bo chcesz pistolet kupić, to być może zrobią Ci cenę na podobnym poziomie jak u Vargi?

Co do samego pistoletu nie wypowiadam się poza tym, że miałem w ręce i mi się nie podoba. W wyższość spustu również nie uwierzę - z całym szacunkiem dla mildota :-D

Strzelam z mechanicznego Evo 10. Zdecydowanie amatorsko i troche dla takiej samodyscypliny strzeleckiej. Po kilku miesiącach pistoletowej przygody nie bardzo potrafiłbym wymyśleć, że coś mi przeszkadza lub, że coś mogłoby być inne/lepsze w Steyrze.
Gdybym drugi raz stanął przed problemem kupna, to prawdopodobnie elektryczny EVO 10 lub Morini. Nie z tego względu, że mój spust jest zły, ale dlatego, że 'elektronik' daje możliwość ściągnięcia spustu więcej niż raz podczas jednego złożenia. Może jeszcze trochę w celach poznawczych :-D

Moim zdaniem coś na rzeczy musi być, że tych Steyrów i Morini tyle jest na zawodach najwyższej rangi. Teorii również krąży kilka na ten temat.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje i jak Ci się podoba FWB, to go kupuj.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolety FWB

Post autor: Ślubek »

piotreK pisze:Rozważając za i przeciw i usilnie próbując zracjonalizować zakup drogiego pistoletu dla kompletnego amatora...
Heh, nie jesteś ani pierwszym, ani ostatnim amatorem, który racjonalizuje zakup drogiego pistoletu. :^)
Koledzy dobrze radzą, jeżeli Ci się FWB podoba, to go sobie kup.

Po pierwsze - dlatego, że dzięki temu unikniesz zastanawiania się, czy siewnik na tarczy to wina pistoletu, czy Twoja. :^)

Po drugie - jak go sobie zamontujesz w imadle i zobaczysz na 10 m jedną dziurkę np. z 10 strzałów H&N Sport to przestaniesz kombinować z doborem śrutu.

Po trzecie - gdy kupisz coś innego, będziesz się zastanawiać, czy z tym jedynym nie byłoby lepszych wyników.

I wreszcie po czwarte (tym razem na serio) - aby osiągnąć wynik, potrzebujesz lat ćwiczeń. Musisz przepuścić przez lufę kilogramy śrutu (strzelanie na sucho nie daje mimo wszystko takiej frajdy, a bez frajdy szybko Ci się odechce). Jeśli będziesz zmieniał pistolety jak rękawiczki, to będzie Ci bardzo ciężko.

Ja chwyt w Morinim wyczułem po ponad roku strzelania. Zanim to nastąpiło wyniki były takie sobie. Owszem, rosły, ale zawsze mi coś w rękojeści przeszkadzało. Modyfikowałem, doklejałem, a w końcu wróciłem do oryginału. Z nowym pistoletem musiałbym zaczynać od początku i byłbym te kilkanaście miesięcy do tyłu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”