Pistolety FWB

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: wandzolor »

Właśnie "przechronowałem" FWB 90, po wymianie sprężyny i wszystkich uszczelnień, po oddaniu ok. 300 strzałów (sprężyna się już chyba "ułożyła"), warunki garażowe, pistolet w imadle, śrut prosto z pudełka zielony RWS 0,45g, sztuczne oświetlenie, seria 10 strzałów:
138
136
137
138
135
136
135
137
136
137
Nieźle jak na 30 letni pistolet ;laughing:
123456
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 kwietnia 2017, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: 123456 »

Czy spotykacie może kogoś, kto aktualnie (w roku 2017) na zawodach startuje z pistoletem sprężynowym? Czy to raczej nie wypada?
Mieszkam niedaleko Tychów, planuję wziąć udział w Zawodach Wojewódzkich w strzelaniach pneumatycznych. Ale nie chciałbym tam wyglądać jak jakiś dziwoląg, który 60 razy naciąga sprężynę w swoim FWB65 :-)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

Każdy startuje z tym co ma. Fakt, że sprężyna to na tym poziomie będzie pewnie deczko leciwie wyglądać. Ale ważny jest wynik i po nim koledzy będą Cię oceniać. A FWB 65 można spokojnie dobry rezultat zrobić. Nawet mistrzowski. Pistolet to tylko narzędzie. Ważniejszy jest "operator". :-D
Strzelam... bo lubię. ;)
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: jakiii »

A najważniejszy jest Ten co śruty "nosi". :)

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
33_47_63_83_95
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: 33_47_63_83_95 »

123456 pisze:Czy spotykacie może kogoś, kto aktualnie (w roku 2017) na zawodach startuje z pistoletem sprężynowym? Czy to raczej nie wypada?
Wypada, wypada. Strzelam te zawody w Tychach na Budowlanych i często widziałem zawodników z pistoletem PCA, zwykle FWB prywatne lub klubowe. Nie zauważyłem, żeby jakoś specjalnie odstawali wynikami od reszty. To samo z kpn - karabinki PCA (Haenel 312, FWB 300) widuję regularnie.
Ja z pełną premedytacją strzelam zawody z pistoletu i karabinka na CO2. Te historyczne strzeladła wbrew modzie i trendom ciągle mają skupienie porównywalne z najnowszymi PCP. Gdyby tylko strzelec tak bardzo im nie przeszkadzał...
Do zobaczenia na zawodach. Najbliższe to Mistrzostwa Śląska (21 X), a potem V Zawody Wojewódzkie (28 X).
Serdecznie zapraszam.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Zbigniew Rybka »

Niewątpliwie śmiesznie wyglądałem parę lat temu, startując w zawodach klubowych z crosmanem 1377, pompując trzy razy przed każdym strzałem, ale po policzeniu wyników nie każdemu było do śmiechu, zwłaszcza, gdy ktoś przegrywał z 1377 startując ze steyrem LP 10 :-D . Teraz strzelam waltherem cpm-1 i wielu strzelców poszło w moje ślady, często rezygnując z PCP na rzecz CO2. Jednak liczy się strzelec...
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
123456
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 kwietnia 2017, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: 123456 »

Ok, dzięki za podniesienie na duchu. Będę na zawodach 28 października (V Zawody Wojewódzkie). Mój cel jest taki, żeby nie być ostatnim:-) Pozdrawiam.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Zawisz »

Koledzy dobrze radzą.
Sprzęt ma znaczenie, podobno, dla młodzików. Tzw efekt psychologiczny. My już starzy jesteśmy, w głowach taki bajzel, że już nic nie pomoże :D Tutaj to już tylko trening
Powodzenia :)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

No, żeby nie było tak, że nie ma sensu mieć nowszego PCP bo to tyż nie prawda. Jednak w tej branży spusty są coraz lepsze, gripy lepiej trzymaja rękę, cykl strzału coraz krótszy... to wszystko pomaga dobremu strzelcowi dodać te kilka punktów do wyniku. Oszczędza tez koszty gdy trzeba dopasować grip czy przyrządy bo w nowszych z reguły wystarczy poregulować, tam gdzie w starszych trzeba kupić lub dorobić...
Mechanizm antyodrzutowy tez może pomagać lub przeszkadzać zależnie od stanu utrzymania egzemplarza i jego wyregulowanią...

Te nowsze są jednak lepsze bo i kłopotu z nimi mniej i więcej wybaczą... ale tu mówimy o roznicach od pojedynczych do powiedzmy 20pkt na konkurencję.
Strzelam... bo lubię. ;)
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Zawisz »

Te nowsze są jednak lepsze bo i kłopotu z nimi mniej i więcej wybaczą... ale tu mówimy o roznicach od pojedynczych do powiedzmy 20pkt na konkurencję.
Ale to już przede wszystkim mówimy o ludziach, którzy wiedzą czego chcą, albo czasami nawet takich, którzy wiedzą czego potrzebują :)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolety FWB

Post autor: tootsi1991 »

To prawda, sprzęt to bardzo duża pomoc dla strzelca, zawsze warto mieć dobry pistolet z dobrą lufą i regulatorem i utrzymany w odpowiednim stanie, którego nikt nie "psuł" po swojemu. Dzięki temu wiemy, że to my musimy trenować a nie szukać winy w sprzęcie.
tede80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 lipca 2014, 10:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: tede80 »

Posiadam FWB 90 i jak dla mnie to mega pistolet, nie wiem czemu niektórzy narzekają na elektroniczny spust, może jeszcze jestem za mało ostrzelany i ten spust mi nie przeszkadza :-D
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: FireFighter »

Witam FWB 65 wróciło od Hogana. Oryginalny dobijak przypominał konsystencja zjełczałe masło :-/ Niestety albo stety 8-) FWB 65 przestało brzęczeć 8-) Przechronowałem FWB tylko na ciężkim śrucie - jsb exact 4,52 mm i wadze 0,547 g, wyniki to: 123-125-126 m/s czyli od 4,1-4,3 J jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam Mistrza jak również Kolegów z Forum.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Krzych »

A wie może ktoś z Kolegów, gdzie nabyć kartusz do C25, oraz przetoczkę w "ludzkich" cenach?
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pistolety FWB

Post autor: Rlyeh »

https://foest.eu/index.php?main_page=pr ... anguage=en to pewnie i sam znalazłeś. Co do przetoczki to trzeba zwrócić uwagę (bo filozofią nie jest wytoczyć), że miewają filtr, którego jednak przeznaczenie nie jest do końca dla mnie jasne.
Jeśli masz zamiar używać tego pistoletu na zawodach wyżej niż lokalnie, to... szczerze - sprzedaj póki możesz. Może być fajny, ale już założył Ci kaganiec. Przerabiałem to ze swoim CO2 Steyr Match.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”