Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

piotrburz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 03 sierpnia 2019, 19:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: piotrburz »

Co to za PCA o którym mówisz?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Dexter »

Anschutz. Staruszek ale dziurkacz :D.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: czemar »

Trochę inaczej . Myślę że ten Benjamin powinien kosztować max 700 . Przy czym dostajesz w pakiecie słabą lupkę i coś co od biedy może strzelać bez przeglądu . Oczywiście można a nawet trzeba go rozmontować umyć i nasmarować w/g sztuki bo to niewiele kosztuje i nie tracisz gwarancji o ile użyjesz właściwych narzędzi i nie uszkodzisz śrub .
Pytanie czy warto bo jest to nadal tani chiński gasstrut .
Większość ludzi po okresie dziurawienia puszek , wiader po farbie , tłuczenia butelek itp dorasta do myśli że na 100 m i tak nie dostrzegli celnie i mocno a wiatrówka to nie sztucer przynajmniej w naszym limicie tak to wygląda .Potem jest szukanie jelenia na ów sztucer z Milit.... a następnie gorączkowe poszukiwanie np Hw30
Hw 50 to dobry start oraz inwestycja , jeśli możesz negocjuj cenę i bierz a kiedyś może okazyjnie strzelisz z Nitro Benka czy innego Hatsana na vortexie i zobaczysz jaki to miód .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Arkady70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Arkady70 »

Myślę i zaczynam dokładać "piniedzy" i już jestem przy karabinkach PCP ;laughing: Masakra jakaś z tymi wyborami?
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: zbynio »

Prawidłowo.
Lepiej "trochę" dołożyć i kupić coś sprawdzonego i markowego.
Jak Ci sie nie spodoba to sprzedaż z małą stratą.
IZH 46
piotrburz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 03 sierpnia 2019, 19:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: piotrburz »

Arkady70 pisze: 19 stycznia 2021, 14:43 Myślę i zaczynam dokładać "piniedzy" i już jestem przy karabinkach PCP ;laughing: Masakra jakaś z tymi wyborami?
Kup dowolnego hatsana czy kral arms na PCP i będziesz pan zadowolony. AT44-10 mocno podrożał, podobnie jak niektóre tańsze modele krala. COVID wcale nie polepsza sytuacji cenowej.
Arkady70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Arkady70 »

piotrburz pisze: 19 stycznia 2021, 16:39
Arkady70 pisze: 19 stycznia 2021, 14:43 Myślę i zaczynam dokładać "piniedzy" i już jestem przy karabinkach PCP ;laughing: Masakra jakaś z tymi wyborami?
Kup dowolnego hatsana czy kral arms na PCP i będziesz pan zadowolony. AT44-10 mocno podrożał, podobnie jak niektóre tańsze modele krala. COVID wcale nie polepsza sytuacji cenowej.
Tak i jeszcze butlę, dodatkowy kartusz i może kompresor? Drogo się robi a ja jestem bardzo poczatkujący. Boję się ;)
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: czemar »

Jak Ci już przejdzie pogoń za mocą i bardzo będzie przeszkadzał mikrokopniak Hw50 polecam pca np Walthera lg90 .
Bajka osada , zero kopniaka i perspektywiczny do przebudowy na pcp . Choć ja bym zostawił w oryginale .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 7
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Abad »

Miałem LG90, mam CG90 (to samo tylko na CO2) i mogę z czystym sumieniem polecić. PCA jest znacznie tańsze w eksploatacji od PCP - tak jak radzi czemar zamiast od razu rzucać się na PCP zacznij od PCA.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: czemar »

A w razie załapania tego "naszego" choróbska masz bazę pod topowy karabinek pcp .
I choć osobiście wolę sprężyny to nie odmówił bym takiego Walthera gdyby ktoś mnie nim obdarował :)
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Arkady70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Arkady70 »

I tak się zastanawiam czym się w zasadzie różni sprężyna gazowa od PCA? Nie mogę złapać jakiejś znaczącej różnicy :?:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Dexter »

Wszystkim. Sprężyna gazowa to tylko sprężyna ale gazowa zamiast drucianej. W sprężynie gazowej zamiast zginąć zwinięty drut który potem, prostując się, spręża powietrze za srutem- sprężasz gaz który potem napędza tłok który spręża powietrze za srutem... Nadal jest to wieki i ciężki tłok który gwałtownie przyspiesza i jeszcze gwałtowniej hamuje. Techniczna Etiopia, jak to sprężyny :). A pca to, co do zasady, takie pcp tylko z zapasem powietrza na jeden strzał a nie na 50 czy 100.

Mamy 2021 rok. Sprężyny jakiekolwiek powyżej powiedzmy 1500zl istnieją wyłącznie dla zaspokojenia sentymentów. Jeśli chcesz się cieszyć fajnym strzelaniem to nie idź w sprężyny. To średniowiecze.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: czemar »

Sprężyna gazowa to nadal tłok walący w dno cylindra tylko co innego go napędza .
Pca to wstępne sprężenie powietrza w zaworze , przy strzale zawór jest otwierany przez mechanizm i tutaj nie ma praktycznie odczuwalnego momentu uwalniania dawki powietrza potrzebnej do oddania strzału .
To tak na skróty .
Sprężyna jest prosta w budowie i bez kosztowa podobnie jak pca . Pca dodatkowo można wytłumić niemal do zera , ze sprężyną nic się nie da zrobić no może tak kilka procent ale i tak generuje hałas .
Co do tego średniowiecza to nie polemizuję każdy ma swoje upodobania .Tylko tak myślę , że ten postęp 21 wieku objawił się nam wysypem tandety i często drogą na skróty po kosztach . Przyzwoite sprężyny z ubiegłego wieku były majstersztykiem konstrukcyjnym z dobrych materiałów dziś w świecie plastiku jest to nieosiągalne .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
jakubos8803
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 listopada 2020, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: jakubos8803 »

Dexter pisze: 19 stycznia 2021, 22:14 Wszystkim. Sprężyna gazowa to tylko sprężyna ale gazowa zamiast drucianej. W sprężynie gazowej zamiast zginąć zwinięty drut który potem, prostując się, spręża powietrze za srutem- sprężasz gaz który potem napędza tłok który spręża powietrze za srutem... Nadal jest to wieki i ciężki tłok który gwałtownie przyspiesza i jeszcze gwałtowniej hamuje. Techniczna Etiopia, jak to sprężyny :). A pca to, co do zasady, takie pcp tylko z zapasem powietrza na jeden strzał a nie na 50 czy 100.

Mamy 2021 rok. Sprężyny jakiekolwiek powyżej powiedzmy 1500zl istnieją wyłącznie dla zaspokojenia sentymentów. Jeśli chcesz się cieszyć fajnym strzelaniem to nie idź w sprężyny. To średniowiecze.
Kazimierz Wielki biegał z wiatrówką po lesie zamiast z łukiem? ;) sprężyny zacofane a PCP dobrodziejstwo nauki i postępu??? To ja wolę jednak zostać zacofany i chodzić że sprężyną na strzelanie, niż z butlą albo pompką na plecach 😂😂😂 każdy lubi co innego ja np nigdy nie kupiłem PCP ze względu na butle i dodatkowe czynności i rzeczy które trzeba nosić.. jakoś się nie widzę jadącego napełniać butle żebym mógł sobie postrzelać.. pomijając płacenie za to.. :roll:
AA Pro Sport + Hawke Ventage 3-9
Arkady70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka ze sprężyną gazową

Post autor: Arkady70 »

No tak. Mam Beemana P-17 i on ma zasilanie PCA i mi się z tego bardzo dobrze strzela. Przyznaję się do błędu bo myślałem, że sprężyna gazowa i PCA to w zasadzie to samo, a tu zonk. Chyba muszę poczekać aż otworzą sklepy i podjechać i to wszystko zobaczyć na swoje stare oczy. Wiadomo, że jak się ma kasę to można sobie wiele fajnych rzeczy kupić ale ja mam niestety ograniczony budżet i cały czas się waham. Już byłem zdecydowany na tą HW 50S i w piątek po nią chciałem podjechać a teraz się zastanawiam nad tym PCA lub PCP (większe koszty). Tylko nie chciałbym takiego PCA którego trzy razy trzeba pompować. Jeden ruch i ma działać poprawnie.
Beeman jest ładowany poprzez jeden ruch i to mi się podoba.
Wymyśliłem sobie hobby i teraz mam same dylematy :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”