Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Ernii »

Spokój Panowie, bo rozmowa zaczyna znacznie odbiegać od tematu.
Kolega "toczny" zapytał o to, czy warto na swoje pierwsze PCP wybrać AA S410, i poprosił wyraźnie o to, aby opisać swoje wrażenia i oceny, a tu zaraz zacznie się jatka na temat magazynka :027:
Chyba nie o to chodzi "tocznemu", więc jeśli macie zamiar się kłócić, zróbcie to na pw.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Embrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 18 października 2015, 21:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm , Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Embrion »

Kolega "toczny" też jest pewnie ciekawy jak sprawuje się magazynek od Domara.
Miałem kiedyś s400 z magazynkiem na 8 śrucin.
Po każdym strzale trzeba zwykle odciągnąć rygiel i paluszkiem przekręcić bębenek magazynka, bo sam nie indeksował. S410 mieści chyba więcej śrucin i indeksuje sam. Chyba że coś się zmieniło w magazynkach do s400.
Nie zmienia to faktu, że jak się skończy po chwili 8 śrucin, to magazynek trzeba wyjąć i włożyć jeśli się ma drugi. A za ten czas ja bez magazynka wystrzele drugie osiem śrucin. Ładowanie magazynka chwilę zajmuje, i dobrze jest mieć kilka sztuk. Jak miałbym mieć karabinek z jednym magazynkiem, to wolałbym już chyba jednostrzałowy.

Według mnie przytul się najpierw, do jednego i drugiego.
Jest to popularny karabinek i na pewno ktoś w Twojej okolicy go posiada.

PS.
Jeśli karabinek posiada magazynek, to nie znaczy że strzela bez przerwy:) trzeba poświęcać jeszcze czas aby ten magazynek ładować.
Pozdrawiam
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: rokasa58 »

@ embrion. Wszystko się zgadza, tylko osiem idzie do magazynka a dziewiąty bezpośrednio do lufy przed założeniem magazynka.
Magazynek, przynajmniej mi przydaję się w strzelaniu wieczorowo- nocnym, nie muszę wkładać śrutu na macajewa,albo trzymać latarkę w zębach.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
wenflon
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2017, 10:42
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: wenflon »

Tak na prawdę do strzelania precyzyjnego magazynek jest kompletnie nie potrzebny, ładując kolejną śrucinę mamy czas na uspokojenie oddechu, na chwilę dla oczu, żeby sobie trochę odpoczęły od lunety no i na przygotowanie się do kolejnego skupienia podczas celowania, a osoby które już jakiś czas strzelają ze swoich pojedyńczo ładowanych karabinków potrafią osiągnąć bardzo dobrą szybkostrzelność, której nie powstydziłby się każdy strzelec. Magazynek jest fajny do rekreacyjnego strzelania, dynamicznego do większych celów, ewentualnie do polowania gdzie oddanie drugiego szybkiego strzału ma sens. Dodatkową wadą magazynków jest to, że mamy dodatkowo kilka elementów (wianuszek, oringi czy obudowa magazynka) które podczas ładowania śrutu do lufy mogą go lekko uszkodzić, zarysować, przygnieść. Strzelając na zawodach , gdzie czasem każdy strzał może decydować o dobrym wyniku warto i często to się robi, że przed włożeniem śrutu do lufy dokładnie go oglądamy i selekcjonujemy. Ale jak w każdej dziedzinie życia i hobby jest tylu zwolenników co i przeciwników magazynka.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Cortez »

rokasa58 pisze:...Magazynek, przynajmniej mi przydaję się w strzelaniu wieczorowo- nocnym, nie muszę wkładać śrutu na macajewa,albo trzymać latarkę w zębach.
....uuuuu....widzę, ze Kolega jeszcze nigdy nie strzelał "nocnika".... :)
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Ernii »

Cortez pisze:
rokasa58 pisze:...Magazynek, przynajmniej mi przydaję się w strzelaniu wieczorowo- nocnym, nie muszę wkładać śrutu na macajewa,albo trzymać latarkę w zębach.
....uuuuu....widzę, ze Kolega jeszcze nigdy nie strzelał "nocnika".... :)
Nie strzelał, bo inaczej musiałby zęby z latarką przymocować do karabinka ;laughing:
Poza tym na wszelkiego rodzaju zawodach korzystanie z magazynka jest takie samo, jak z jednostrzałowego. Przed strzałem ładuje się jeden śrucik, oddaje się strzał, wyjmuje magazynek.
Mam S410 i dopóki nie zacząłem z jeździć na zawody, wkładka była dla mnie zbędna. W życiu nie myślałem, że będę jej potrzebował.
Odkąd jeżdżę na zawody, magazynek leżakuje sobie gdzieś w szufladzie i ani myślę go zakładać, a ładowanie przy pomocy wkładki jest banalnie proste i intuicyjne.
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 00:04 przez Ernii, łącznie zmieniany 2 razy.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: rokasa58 »

Coście się wszyscy uparli na zawody,to już postrzelać w nocy w ogrodzie nie można? :-?
Wyraźnie napisałem" mi się magazynek przydaje". A swoją drogą, kto komu zabroni strzelać na zawodach z magiem :one:
@ wenflon. Magazynek Domara nie uszkadza śrutów- wynika to z prostoty konstrukcji nie piszę o wykonaniu, bo nie jest proste.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Zagorek »

rokasa58 pisze:Coście się wszyscy uparli na zawody,to już postrzelać w nocy w ogrodzie nie można?
Można i tak
rokasa58 pisze:albo trzymać latarkę w zębach.
ale wygodniej latarkę czołową
rokasa58 pisze:A swoją drogą, kto komu zabroni strzelać na zawodach z magiem
Można tylko przed każdym strzałem trzeba załadować 1 szt. i wystrzelić po czym kolejna sztuka więc wyjąć maga, załadować i strzelić po czym wyjąc i przejsć na kolejne stanowisko i powtórka.
rokasa58 pisze:Wyraźnie napisałem" mi się magazynek przydaje"
I proszę sobie z nim strzelać, ja mam dwa bo były w zestawie a jesli jeden kosztuje ponad 200 zł to po prostu drogo. Z wkładką da się naprawdę szybko i wygodnie strzelać.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
darf
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 30 marca 2016, 17:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: darf »

Magazynek strzelaniu nie przeszkadza.
Teoria konieczności posiadania kilku magazynków dla wygody strzelania wydaje się być naciągana. Postulat zaś przeważającej szybkości ładowania pojedynczego nad ładowaniem magazynka, wypełnia częściowo przesłanki konfabulacji dość luźno popartej praktyką stricte.
Można wszak ładować magazynek pojedynczą śruciną gdzie cykl oddania strzału wydaje się być niemal identyczny jak przy ładowaniu pojedynczym.
Samo wyjęcie magazynka i jego załadowanie czy to jedną czy dziesięcioma śrucinami wypełnia oba postulaty wypoczynkowe. Zarówno uspokojenia jak i odpoczynku od wzrokowego skupienia na lunecie. ;-
'Gdzie wola tam droga' i odpoczywamy jak chcemy, nie zaś jak chcieli by apologeci strzelectwa bezmagazynkowego. Strzelectwo sportowe wszak i nie tylko, ma wiele wspólnego z wolnością w ogóle. Czyż nie?


Istotnie, nic nie zastąpi praktycznej przymiarki do obu 'systemów' ładowania. Strzelectwo internetowe bowiem w konsekwencji może się okazać mniej nośnym empirycznie niż praktyczne, co warto mieć na uwadze.
Awatar użytkownika
kazimierz1964
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 lipca 2016, 21:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: kazimierz1964 »

Witam
co do rozwiązania dylematu nad zakupem pierwszego PCP najlepiej był by się Tobie spotkać z lokalną grupą strzelecką i przełożenie się do różnych karabinków a odpowiedż przyjdzie sama kwestie czy będziesz korzystał z wkładki jedno strzałowej czy magazynka zweryfikujesz prędko karabinki mają tą zaletę że trzeba się do nich
przytulić i poczuć czy karabinek jest dla Ciebie wygodny składny każdy ma inną pracę spustu inny mechanizm przeładowania inną wagę .Jeśli podczas takiej próby spasuje
Tobie karabinek o którym nawet nie myślałeś to jest TEN będzie zadrogi odłóż troszkę kasy i kup TEN inaczej zawsze będziesz gonił króliczka i wydasz więcej kasy.
Mądrej decyzji KOLEGO.
Pozdrawiam Kazimierz
HW100+SIII
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Ernii »

rokasa58 pisze:...A swoją drogą, kto komu zabroni strzelać na zawodach z magiem :one: ....
Nikt nikomu i niczego nie zabrania, wyluzuj waść :-D
Ja się nad niczym nie upieram, i nie kwestionuję wyższości magazynka nad jednostrzałową plujką.
Nie piszę też, że jak się ma S400/S410 to już tylko na zawody trzeba z nim jeździć. Sam często chodzę na pole w celu przewietrzenia swojego S410.
Piszę i mówię tylko o tym, że odkąd zacząłem stosować wkładkę, nie używam magazynka.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
barrrol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 listopada 2014, 19:46
Tematy: 1
Lokalizacja: Malownicze okolice Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: barrrol »

Prawda jest taka że korzystając z wkładki jednostrzałowej "szanujemy" każdy strzał. Sam mam kilka magazynków do swojej Helki i wiem jak szybko ubywa śrutów przy molestowaniu spinnerów itp... Jednak korzystając z wkładki każde przyłożenie, oddanie strzału jest bardziej dopracowane, takie dopieszczone ;)
Taipan Veteran
E.O. Helix 4-16x44
Awatar użytkownika
kazimierz1964
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 lipca 2016, 21:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: kazimierz1964 »

Zgadzam się z Kolegą wcześniejszego posta posiadam magazynki oraz wkładkę i praktycznie używam wkładki bo daje czas na swoje przemyślenia uspokojenie ogólną
poprawę postawy trening przed zawodami jak znalazł jak strzelam z przyjaciółmi zakładam magazynek i koledzy się cieszą ich nudzi pojedyńcze ładowanie śrutu :502:
HW100+SIII
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: Zagorek »

A tak po prawdzie to po co bicie piany pomiędzy tymi co znają karabinki, ich zalety i wady jak zakładający temat Toczny nie toczy go już od maja :583:
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze PCP - AA S410 ?????

Post autor: rokasa58 »

No to :piwo:
A może mi ktoś podpowie jak podnieść prędkość w czterysetce i czym posmarować oś zbijaka
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”