Jaki śrut na 50 m i dalej

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: Krzych »

No tak, rozumiem. Troszkę do tyłu z tą techniką jestem... Dzięki za podpowiedź, przetestuję.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: rokasa58 »

My i tak strzelamy, albo papieru , albo do blachy . To wystarczy strzelić kilka markerów , zapamiętać i to wszystko.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: mildot »

Zaczepienia odpowiem na pytanie z tytułu... na 50m to najlepiej .22....
jeszcze lepiej FAC...
a najlepiej. 22LR... :one:
Strzelam... bo lubię. ;)
Wieszak74
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 01:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: Wieszak74 »

Pewnie masz rację, tylko , że te przyjemności tylko na strzelnicy. Teraz nie ma dobrych sąsiadów, teraz to jak bez tłumika strzelam to się już sąsiadce nie podoba a jak już trafiam w kilzonę i słychać blaszenie to już obrażona.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: pieskowy »

Każdy lubi co innego. Ja na przykład jeśli chodzi o wiatrówki to tylko sprężynowe, a dystans tylko na oko, lub przy pomocy krzyża. Te dalmierze, kalkulatory balistyczne, komputery, to z przeproszeniem jakby się na ryby wybrać nad staw hodowlany i tłuc prądem.
A co do dobrych sąsiadów, to sam nie lubię, jak sąsiad strzela, bo zaufanie zaufaniem, ale mi skóra cierpnie kiedy koszę trawę.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: FireFighter »

A ja tam jeszcze dodam jedną rzecz, śrut np. jsb exact 4,51 z 2015 roku pomimo tej samej wagi 0,547 g i tego samego kalibru ma inny opad na 100 metrach niż jsb exact 4,51 z 2015 roku.
Przyczyną może być kształt z 2016 roku jest krótszy i to widać gołym okiem i podczas wiatru zachowuje się inaczej niż dłuższy exact.
A dalmierz to bardzo dobra rzecz, nie trzeba biegać z taśmą, sam mam vortexa jet ranger 1000 i bardzo sobie go chwalę, no i odległości do 100 metrów mam rozpisane tak że wiem jakie brać poprawki i przy słabym wietrze nieraz strzelam do puszek na 100 metrów w limicie i trafiam bardzo powtarzalnie z resztą do tarczy 14x14 cm też i
9 na 10 strzałów wchodzi 8-)
W tym roku się trochę pobawię w odległości 50, 60,70,80,90,100 m z czystej ciekawości co da się wycisnąć z limitowej "sprężyny" :)
No i zobaczymy jaki teraz śrut wypuścił exact chodzi mi konkretnie o jsb exact 4,51 0,547 g 2017 rok.
Pozdrawiam Darek.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: mildot »

Myślę, że jeżeli mówimy o strzelaniu w limicie do 17J to koledzy troche próbują zaklinać rzeczywistość. Sprzęt do 17J nie bardzo się nadaje I już. Oczywiście można się męczyć i koniec końców uda się coś tam dobrać... ale gdzie przyjemność z samego bezstresowego strzelania?
Alternatywny i bardzo dobry sposób na pokazanie na co Was stać to umieścić dwa razy mniejszy cel dwukrotnie bliżej. Wtedy znów liczą się głównie Wasze umiejęstności, a nie losowy rorzut śrutu czy powiewy wiatru... ;)

A poza tym jak który chce być snajper to zamiast puszki czy butelki na 50m niech ustrzeli 5 zapałek pod rząd na 15m... :mad:
...albo wersja dla Chucka Norrisa zapałki ustawione przez kogoś poziomo (tak: =======o ) na losowych odległościach między 10 a 30m.... powodzenia!

Przy okazji po drodze pojawił się wątek Daystate i że cieższy śrut lata lepiej.... no u mnie na 46m najlepiej wyszedł Exact Express.... poza jednym odskokiem jedna dziurka w 10 strzałach...
Strzelam... bo lubię. ;)
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: rokasa58 »

Odnośnie do tych zapałek. Jak obejrzałem kilka Jego filmów, to odeszła mi ochota na strzelanie z kocyków i worków.

Fakt nie jest to takie proste , ale wciągające.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: FireFighter »

Wiadomo, że 100 metrów w otwartym terenie w limicie to loteria i zabawa. Kiedyś strzelałem przy sporym wietrze i żeby trafić w puszkę musiałem brać 4 doty poprawki bocznej na 100 m przy powiększeniu razy 10 i ustawieniu małego dot-a na max up. teraz mam zero ustawione na 25 m i pow x 10 starcza mi do 80 metra a na 100 metrów strzelam z pow x5 i pomimo tego nie mam problemu żeby trafić w puszkę po bro. 8-)
Dystans 25 metrów przerobiłem dosyć dokładnie, pięć tarczek pod rząd po 10 strzałów i wszystko zakryte jednogroszówką.
W tym roku skoncentruje się na 40 i 50 metrów zobaczymy jakie skupienia wyjdą.
W zeszłym roku na 51 metrów 7 dziurek na 10 mieściło się w 2 złotówce a nakrętką po 1,5 litrowej wodzie mineralnej zakrywałem wszystkie 10 dziurek.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
damian2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 395
Rejestracja: 11 maja 2005, 14:15
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: damian2 »

Exact
Został sprawdzony opisany milion razy
Też kombinowalem żeby oszczędzać
To żadna oszczędność- strzelasz 10 razy a trafisz raz
Lepiej strzelić 10 razy i 10 razy trafić
pistolety CO2, HW 45, HW 97
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: radecek »

W ChairGun można zdefiniować parametry oddziaływania wiatru na trajektorię. W zakładce Wind Profile ( prawy górny róg ).
Na wykresie oddziaływanie wiatru 2 m/s pod kątem 90 stopni.

Np. mniejszy wpływ ma na JSB Heavy 5.5mm przy prędkości początkowej 275 m/s niż przy 290 m/s, ponieważ BC jest większy przy niższej prędkości i śrut ma lepszą energetykę.

Obrazek

Exact ( 16.2J), Exact Express (16.2J),Exact Heavy ( 16.2J i 25 J), wiatr pod kątem 90 stopni, 5 km/h
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2017, 23:40 przez radecek, łącznie zmieniany 1 raz.
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2970
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: Josef »

Program ChairGun pokazuje, że, np. dla śrutu Exact 0,547 g, przy:
1) BC 0,0210,
2) Vo 236 m/sek.,
3) prędkości wiatru 5 km/godz., tj. ok. 1,4 m/sek.,
4) wiejącego z boku pod kątem 90 stopni,
5) na dystansie 35 m,
6) KZ 25 mm,
należy celować "pod wiatr" ok. 1 cm poza krawędź KZ,
7) a przy KZ 40 mm należy celować "pod wiatr" ciut poza jej krawędź.

Przy Vo 242 m/sek. poprawki na ten sam wiatr praktycznie się nie różnią.

Według mnie poprawki tego programu nie bardzo sprawdzają się w rzeczywistości. Zastanawiam się, czy w programie nie ma błędu co do oznaczenia jednostek prędkości wiatru. Program ChairGun podaje go w km/godz., a może winno być w m/sek.? Prędkość ok. 1,4 m/sek. (5 km/godz.) jest prawie nieodczuwalna, a takie duże poprawki nakazuje brać ten program.
A może ja popełniam błąd w odczycie tego programu?
Temat dotyczy odległości 50 m, ale ponieważ ja strzelam praktycznie HFT, dlatego zawęziłem swoje uwagi do 35 m, na którym to dystansie ustawiane są często cele 25 mm, stosunkowo najtrudniejsze do trafienia. Dystans 50 m, to tylko kwestia podstawienia w programie innych danych.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2017, 09:10 przez Josef, łącznie zmieniany 1 raz.
mariuszj0808
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:35
Tematy: 7
Lokalizacja: łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: mariuszj0808 »

Witam odkopuję mam mały problem w moim tx-ie hc exact 4.52 raz wchodzi lekko raz trzeba mu pomóc z 4 paczek różne matryce tylko z jednej starej paczki na wykończeniu śrut wchodzi lekko w miarę powtarzalnie i trzyma stabilne vo czyżby taki bubel teraz wypuszczali ? zakupiłem H&N ftt 4.50 i jest tragedia na siłę trzeba wpychać czuję jak kaleczę peletkę z 15.7j na jsb robi się 1j mniej ( chono r2a wagę zmieniam tak w woli ścisłości ) czy lufa jakaś taka za ciasna czy to kontrola jakości? jsb
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 292
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: rek »

Niestety powtarzalność wypustów JSB jest hmm.. umiarkowana, chociażby przez zużywanie się matryc. Trzeba zamówić, szybko sprawdzić i jeśli OK to domówić 2 wagony, ewentualnie 10. Możesz spróbować smarowania, poza Napierem (i humorystycznym wywarem z cebuli z forum), pojawiają się pomysły z olejem do skrzyni biegów.
H&N jest z wyraźnie twardszego stopu, dlatego może ciężej wchodzić względem JSB.
Generalnie gwint lufy musi symetrycznie i powtarzalnie nacinać peletkę, i potwierdzać to wynikami testów na papierze. Poza smarowaniem może pomóc obniżenie energii.
BTW, niedawno sprawdzałem opad na 80m, i wyliczenia z ChairGun pokrywały się z rzeczywistością.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 20:35 przez rek, łącznie zmieniany 2 razy.
mariuszj0808
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:35
Tematy: 7
Lokalizacja: łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut na 50 m i dalej

Post autor: mariuszj0808 »

Sprawdzałem dzisiaj skupienie i h&n wypada sporo lepiej od tego rozkalibrowanego exacta pomimo dość silnego wiatru , pokuszę się o zamówienie 4.51 choć to to będzie pewnie wpadać w port ładowania , myślałem też żeby sprawdzić expressa ale trochę za lekki chyba jak na moje warunki wietrzne , pellet luba od napiera mam pokuszę się może o umycie h&n i namaszczenie , swoją droga chrono czyta różne energie dla jsb i h&n ale jsb ma tylko nieznacznie wyżej poi różnica może z 1cm na 30m.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”