HW40 - HW45

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

NRG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: NRG »

krzycho1708 pisze:Ja również dopiero uczę się 45-tki od 2 tygodni :D
Ale najwygodniej i co za tym idzie najcelniej strzela mi się trzymając pukawkę chwytem zwanym Clamshell-em (proste kciuki,tutaj link do filmiku instruktażowego: https://www.youtube.com/watch?v=DDIMXCFyZO8 ) a postawa z linka kol. RSoldier to coś ala francuska :D
Pozdrawiam.
Dziękuję wszystkim za rady Clamshell faktycznie jest idealny celność się zwiększyła.
HW50S@Hogan+Hawke Vantage 3-9x40 AO:Mil Dot, HW45@Senio
NRG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: NRG »

Czy idzie na HW45 posadzić jakiś kolimator? małą lunetkę?, strzelanie idzie coraz lepiej po miesiącach treningu ale co zauważyłem raz rozregulowała się szczerbinka sama z siebie, do małych celów trafić z tego nie tak prosto bo po prostu przyrządy celownicze na to nie pozwolą. Do puszek butelek z 20 do chyba maks 30 metrów idzie wycelować ale w coś naprawdę małego przy dodatkowo nieciekawym oświetleniu lub zlewaniem się celu z tłem to już nie takie oczywiste.
HW50S@Hogan+Hawke Vantage 3-9x40 AO:Mil Dot, HW45@Senio
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: HW40 - HW45

Post autor: Hiszpan63 »

Przyrządy celownicze w HW45 spokojnie pozwalają na strzelanie z 15-20m do kapsli . Niczym się nie różnią od wszystkich modeli pistoletowych HW . Natomiast , że nie dajesz rady , to już osobnicza insza inszość . Oczywiście , że da się posadzić i lunetę i kolimator . Raczej nie byle co , ale można .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
NRG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: NRG »

Hiszpan63 pisze:Przyrządy celownicze w HW45 spokojnie pozwalają na strzelanie z 15-20m do kapsli . Niczym się nie różnią od wszystkich modeli pistoletowych HW . Natomiast , że nie dajesz rady , to już osobnicza insza inszość . Oczywiście , że da się posadzić i lunetę i kolimator . Raczej nie byle co , ale można .
Kurczę to gratuluję takiego oka ja z 20m nie dam rady kapsla trafić choćby 2 na 10 strzałów, kapsel to naprawdę mały cel, a jaką lunetę i kolimator by Pan sugerował?, szyna na HW45 z tego co wiem to standardowa nie jest. Poza tym ja mam wersję HW45 oryginalną nie tuningowaną ma lekki odrzut choć nie tak straszny jak wcześniej przeczytałem w recenzjach ale trafianie z tego kapsli na 20 metrów to raczej wyczyn tak myślę :).
HW50S@Hogan+Hawke Vantage 3-9x40 AO:Mil Dot, HW45@Senio
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: HW40 - HW45

Post autor: Hiszpan63 »

Najpierw zrób coś z pistoletem , potem postrzelaj z otwartych po tuningu . Jak nie widzisz kapsla na 15-20m i trafianie stanowi dla Ciebie problem , to problem masz w serduszku , płucach i oczach . Drżenie rączek to też często problem krążeniowy . Żadna optyka na pistolecie nie pomoże Ci w celniejszym trafianiu , bo dopiero wtedy zobaczysz jak latają Ci łapki.

Ogarnij sprzęt i trenuj . Z czasem nabierzesz wprawy i wyniki same się poprawią do jakiegoś stopnia . I nie bierz wszystkiego dosłownie . Nie znam Cię , nie wiem jak strzelasz i czy nie robisz jakiś błędów . Ale znam ten pistolet , jak również wiele pistoletów sprężynowych i PCA i wiem co sam sprzęt potrafi.

Ostatnio zanabyłem HW70 i po lekkim dłubnięciu mam 3,7 J bez kopniaka . Strzelałem z otwartych , ale że lubię kolimatory to mam taki zestawik do targania po terenie .
Obrazek
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
NRG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: NRG »

Hiszpan63 pisze:Najpierw zrób coś z pistoletem , potem postrzelaj z otwartych po tuningu . Jak nie widzisz kapsla na 15-20m i trafianie stanowi dla Ciebie problem , to problem masz w serduszku , płucach i oczach . Drżenie rączek to też często problem krążeniowy . Żadna optyka na pistolecie nie pomoże Ci w celniejszym trafianiu , bo dopiero wtedy zobaczysz jak latają Ci łapki.

Ogarnij sprzęt i trenuj . Z czasem nabierzesz wprawy i wyniki same się poprawią do jakiegoś stopnia . I nie bierz wszystkiego dosłownie . Nie znam Cię , nie wiem jak strzelasz i czy nie robisz jakiś błędów . Ale znam ten pistolet , jak również wiele pistoletów sprężynowych i PCA i wiem co sam sprzęt potrafi.

Ostatnio zanabyłem HW70 i po lekkim dłubnięciu mam 3,7 J bez kopniaka . Strzelałem z otwartych , ale że lubię kolimatory to mam taki zestawik do targania po terenie .
Obrazek
Dalej nie wiem co można na tą dość nietypową szynę kupić jaki kolimator bądź małą lunetę? :P Nie chodzi o to że ja nie widzę kapsla a może po prostu odległość jest większa, byłem właśnie postrzelać do obiektu nieco węższego niż puszka po piwie z chyba 20 metrów i cel podczas celowania był węższy od muszki, mimo to na około 25 strzałów może ze 3 razy spudłowałem, kapsel przecież jest węższy więc jak tu trafić w coś tak małego z około 20 metrów. Nie mam problemu z drżeniem rąk itd. jestem w sumie dość młody i uprawiam sport. Zestawik z HW70 wygląda bardzo ładnie :).

Mam pytanie ponieważ sam nie siedzę w sprzęcie wiatrówek to sam jej nie stuninguje, chciałbym to zrobić na jesień-zimę wysyłając gdzieś, pytanie gdzie i do kogo się zgłosić?
HW50S@Hogan+Hawke Vantage 3-9x40 AO:Mil Dot, HW45@Senio
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: HW40 - HW45

Post autor: Hiszpan63 »

NRG pisze: Dalej nie wiem co można na tą dość nietypową szynę kupić jaki kolimator bądź małą lunetę?

Mam pytanie ponieważ sam nie siedzę w sprzęcie wiatrówek to sam jej nie stuninguje, chciałbym to zrobić na jesień-zimę wysyłając gdzieś, pytanie gdzie i do kogo się zgłosić?
A co takiego nietypowego w tej szynie ?? Przecież to normalna szyna 11 mm . Posadzisz każdy kolimator i każdą pistoletową optykę .

Serwis/tuning zrobisz u Senia . Skontaktuj się , umów , uzgodnij . Będziesz zadowolony :wink:
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2017, 11:52 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
NRG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: NRG »

Hiszpan63 pisze:
NRG pisze: Dalej nie wiem co można na tą dość nietypową szynę kupić jaki kolimator bądź małą lunetę?

Mam pytanie ponieważ sam nie siedzę w sprzęcie wiatrówek to sam jej nie stuninguje, chciałbym to zrobić na jesień-zimę wysyłając gdzieś, pytanie gdzie i do kogo się zgłosić?
A co takiego nietypowego w tej szynie ?? Przecież to normalna szyna 11 mm . Posadzisz każdy kolimator i każdą pistoletową optykę .

Serwis/tuning zrobisz u Senia . Skontaktuj się , umów , uzgodnij . Będziesz zadowolony :wink:
Niestety obecnie szyna ma 13mm :/, http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=118116
HW50S@Hogan+Hawke Vantage 3-9x40 AO:Mil Dot, HW45@Senio
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: HW40 - HW45

Post autor: Hiszpan63 »

Kupujesz kolimator czy optykę , montaż SM E59 i po kłopocie .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
NRG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: NRG »

Hiszpan63 pisze:Kupujesz kolimator czy optykę , montaż SM E59 i po kłopocie .
Dziękuję za namiar i pomoc :)
HW50S@Hogan+Hawke Vantage 3-9x40 AO:Mil Dot, HW45@Senio
stryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 01 listopada 2015, 17:52
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: stryjek »

Drobne pytanie: czy HW 40 jest głośny? Myślę o jak najbardziej cichym pistolecie do strzelania tarczowego.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2017, 22:53 przez stryjek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: browar25 »

Do głośnych bym go nie zaliczył. Co nie oznacza, że jest niesłyszalny. Nie wiem na jakim poziomie hałasu Ci zależy.
HW 40
stryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 01 listopada 2015, 17:52
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: stryjek »

Takim, żeby nie drażnić sąsiadów zza płotu (nie ma obaw, co do bezpieczeństwa, ale ludzie jacy sa, tacy są...). Crosman 2240 wywołuje furię psa (na łańcuchu. Ludzie... itp.). Replika Beretty 92 PS - pies znosi to już dzielniej :). Wiem, że crosmana mozna stuningować, co zrobie, ale najpierw będzie pora na spust, potem na zamek, potem lufa (tu sie pojawia kwestia przyrządów - muszki zwłaszcza) i dopiero tłumik. Jak znam zycie, to potrwa. Wole kupic coś celnego i maksymalnie cichego na szybko i cieszyc sie strzelaniem.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: HW40 - HW45

Post autor: Hiszpan63 »

Hw 40 jest głośny . Jak wszystkie z resztą PCA bez tłumika . Może nie do końca chodzi o decybele , co o ostrość strzału . To takie porządne plaśnięcie paska o stół. W terenie bardzo dobrze słyszalne .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
stryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 01 listopada 2015, 17:52
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW40 - HW45

Post autor: stryjek »

Wielkie dzieki za odpowiedź. To sie nazywa profesjonalizm!
Co najcichszego wchodzi w rachubę? (PCP to dla mnie pieśń przyszłości) Wychodzi na to, że tylko nabój CO2. Ok, może być. Może byc tez dobra replika, z tych celniejszych, o ile nie ma niczego "powazniejszego". Widziałem, że mozliwość zamontowania tłumika ma Sig Sauer P226, ale jakos niespecjalnie tęsknię za odrzutem zamka. Sa tez "zestawy" z kolimatorem i tłumikiem, ale wiem, że zasłania on muszke, chciałbym też korzystac z otwartych przyrządów.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”