HW40 - HW45

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Kostek289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 31 lipca 2013, 16:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW40 - HW45

Post autor: Kostek289 »

Witam,

Niosę się z zamiarem zakupu HW40, ale zastanawiam się czy to dobry wybór jak dla mnie. Miałem wcześniej Waltera CP99 Compact (blow-back), jednak koszty eksploatacji zaczęły mnie lekko mówiąc denerwować, dodatkowo celność tej zabawki była... no comments. Właściwie ta zabawka tylko fajnie wyglądała i imitowała realizm zachowania. Dlatego ją sprzedałem i postanowiłem poszukać coś lepszego i celniejszego. Wybór padł na HW40. To będzie moja pierwsza pukawka PCA. Czy HW40 jest wstanie przebić na wylot puszkę po napoju np. z 25m, albo dwie puszki z 15m ?

Zastanawiałem się także nad HW45, ale obecnie nie stać mnie finansowo, oraz mam obawy że sprężynówka będzie na moim etapie zbyt trudna do opanowania.

Dużo czytałem także o Gamo PR-45, i zdania są podzielone, trudny wybór.

A może macie jakieś inne propozycje dla mnie ?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2013, 21:57 przez Kostek289, łącznie zmieniany 1 raz.
Perełka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 04 marca 2013, 19:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Z pięknej krainy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Perełka »

Jeśli zależy Ci tylko na celności to HW40 jest dobrym wyborem, natomiast zapomnij o dobrej przebijalnosci bo od tego są mocne pistolety od 10 july wzwyż.
HW 40 to tak jak Slavia wśród długich wiatrówek, celne to ale energia to jakaś kpina ;laughing:
janusz35
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 11:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: janusz35 »

Puszki po "napoju" z 25m raczej nie przebije, 15m pewnie tak ale ten pistolet nie jest do destrukcji ale do celnego trafiania lae nie na duże odległości. ja trenuje w garażu (głownie zimą) na doległość 6m ale nie do puszek tylko do tarczy. Kilka razy strzelałem na "powietrzu" do puszek (ok.15m) nie pamiętam czy były przestrzelone na pewno wszystkie były "trafione" i ładnie spadały ze stojaka.
PS. HW40 i jego klony mozna "wzmocnić" stosując "grubsze" uszczelki ale przyrost energii to tylko ok.0,5 J
Kostek289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 31 lipca 2013, 16:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kostek289 »

Czyli można by powiedzieć ze HW 40 nadaje sie głownie do tarcz i ewentualnie puszek do max. 10 m ?

To może lepiej składać kasę na HW 45 ?
Awatar użytkownika
pitbull33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 04 maja 2011, 15:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pitbull33 »

To zależy czy zależy Ci n przebijaniu???
slavia 634, crosman 3576, marksman deluxe 2004, Walther CP99 Compact:)
Kostek289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 31 lipca 2013, 16:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kostek289 »

Głownie chodzi mi o celne strzelanie do tarcz i puszek (dobrze by było jakby puszkę przebijało), do 15m. Po prostu chce mieć radochę z trafiania.

Nie napisałem, ale mój budżet to 500 PLN a wiatrówka powinna mieć klasyczny wygląd.
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Jak chcesz mieć radochę z trafiania i strzelania (i przebijania) do puszek do 15 m i nie chcesz się uczyć HW45, to kup Crosmana 2240, zostaje Ci circa 200 zł, z których możesz najlepszemu doradcy dobre piwo postawić, a, co jest nie mniej ważne, sam oblać nowy zakup, zasadniczo.
Kostek289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 31 lipca 2013, 16:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kostek289 »

Crosman jest zasilany CO2, a ja wyleczyłem sie z tego typu rozwiązania po moim CP99 Compact. Dlatego myślę nad PCA oraz sprężynce. W zasadzie zastanawiam sie tylko nad HW40 i HW45. Pierwszy jest tańszy i łatwiejszy w obsłudze, natomiast HW45 to już wyższa szkoła jazdy, nie mówiąc o cenie. Optymalnie było by mieć oba w swojej kolekcji :)
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jurek40b »

Mam Marksmana czyli klona HW 40. Przy bezwietrznej pogodzie do 30m da się strzelać w puszki i je wywracać. Czy przebija nie pamiętam :shame:
Obecnie strzelam obok domu, mam do dyspozycji ok 17-20m, puszki dziurawi, aż miło. Przebija denka puszek bez problemu. Hw 45 strzelałem , to jest inna klasa pistoletu, mimo dużo większej energii łatwiej się zamyka. Szarpie niemiłosiernie, ale na 30m dziurawi puszki na wylot, a puszki podskakują aż miło. Hw45 to kawał ciężkiego pistoletu, coś mi się wydaje, że go dokupię do kolekcji :-D
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Cóż... pragnienie doświadczenia ewentualnych konsekwencji dobrej rady, o których napisałem w poprzednim poście przyćmiła mi nieco Twoją niechęć do dwutlenku węgla, którego ja jestem zwolennikiem. I nie tylko w kwestii słania za jego pomocą ołowiu stąd do tamtąd.
janusz35
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 11:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: janusz35 »

Przecież jest też crosman 1377 PCA , można go "pompować" kilka razy więc puszki bedzie dziurawił aż miło.
Awatar użytkownika
arku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 02 września 2007, 22:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, DąbrowaG.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arku »

Celność na 10-15 metrów to główna zaleta HW40 i do tego nadaje się najlepiej. Na 10 m. można pokusić się o celne strzelanie do tarczy lub nakrętek po PET-ach. Denko puszki zbiera regularnie na 15 m. Z 20 metrów jestem w stanie trafiać puszkę, ale i co kilka strzałów strącać nakrętki. 25m to IMHO górna granica jakiejkolwiek celności, ale puszkę nadal daje się trafić co jakiś czas, szczególnie jak się wstrzelać i nie ma wiatru. Na tej odlegości z przebijalnością puszki nie ma problemu. Na pewno będzie dziura z obu stron.

Najdalej, i to akurat przedwczoraj, strzelałem do kartonu ok. 10x15cmm z 40 metrów. Niestety wiał wiatr i po ok. 10 strzałach miałem tylko jedno trafienie. Trudno więc mówić tu o celności. To już nie jest dystans dla HW40.

Miałeś już pistolet na CO2 więc wiesz jakie są zalety (ikoszty) dynamicznego opróżniania magazynka. Zdecydowanie polecam HW40 jeśli chcesz się teraz bawić w powolne, celne strzelanie. Z te pieniądze nie ma nic lepszego i trwałego. Jeśli zależy Ci na mocy i "przebijalności" poczekaj i poodkładaj na HW45. Powodzenia!
WKFT, ZKS Warszawa
“Á vaincre sans péril on triomphe sans gloire”
Awatar użytkownika
bren
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 11 listopada 2011, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bren »

Mam Marksmana. Z 10 m potrafi przebić dwie, ustawione jedna za drugą puszki po piwie (bawiłem się tak w ubiegłą niedzielę). Puszki częściowo napełnione piaskiem, coby w kółko nie podnosić. Po kilkunastu strzałach korpus puszki potrafi być nieźle rozerwany. Śrut KTK z płaskim wierzchołkiem.
Awatar użytkownika
venioo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2013, 20:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: venioo »

bren pisze: Śrut KTK z płaskim wierzchołkiem.
Co to jest płaski wierzchołek?
Hatsan 90 STG SAS+PP 3-10x50
Awatar użytkownika
maxunited
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 lipca 2013, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Smardzewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maxunited »

Też miałem taki dylemat. W końcu dałem się namówić koledze z forum na Marksmana za nie duże pieniądze. Postrzelam trochę, poćwiczę celność a w międzyczasie podzbieram trochę grosza na HW 45 bo z tego co czytam to warto.
HW 95 4,5 mm
HW 45 4,5 mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”