Gamo Replay 10

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

kamazek pisze:Twoja osada ma stylistykę taktyczną, więc podwyższenie baki powinno do niej nawiązywać.
Nie rób jej od razu na "gotowo", wysokość i profil dopasujesz w "boju" na strzelnicy :502:
Witaj.
Pomysł jest tylko z wykonaniem lipa bo czasu brak ale na pewno zrobię.Tak mi chodzi po głowie wykonanie całej osady z drewna, frezarka kupiona :-D tylko jakie drzewo i gdzie kupić, to co znalazłem to wszystko cienkie. Mam pomysł i trzeba go zrealizować.

Dzisiaj po pracy jeszcze zdążyłem odwiedzić sklep , kupiłem śruty Exact i H#N Sport. Okazano się że śrut H#N nie nadaje się do Gamo z magazynkiem , problem z ładowaniem do portu, co skutkuje za każdym razem deformacje, nie wiem czym to jest spowodowane ale jest krzywo wprowadzany i od razu gięty. Ciekawe czy w innych 10-siątkach też jest taki problem.


Obrazek

Obrazek

Co do śrutu Exact nie ma żadnego problemu tak jak śrut Gamo Pro Magnum , natomiast z takim śrutem też są problemy, podobna sytuacja co z H#N Sport

Obrazek

No nic trzeba będzie zdemontować cały port ładowania i wystrzelać go bez magazynków :-/
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2017, 23:03 przez Robert. J, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: kamazek »

Do każdego konkretnego egzemplarza karabinka trzeba dobrać śrut indywidualnie, metodą prób i błędów.
Ten H&N to typowy śrut tarczowy, jak każdy z płaską główką, do strzelania na bliskie odległości, tak do 15 m.
Zazwyczaj w każdej lufie dobrze lata Exact Diabolo, bo jest bardzo powtarzalnie wykonany.
Nie spotkałem osoby, która byłaby zadowolona ze śrutów Gamo, raz ciaśniej, raz luźniej wchodzą w lufę, na średnie i dalsze odległości to straszny siewnik.
Tego Oztaya to sobie odpuść, to najgorszy gniot, tylko ewentualnie do puszek przy grillu.
Poprawnie lata na średnie odległości zazwyczaj Crosman Pointed.
W moim LGU do 25 m skupienie na 1 grosz, potem już tak sobie.
Niestety, tak to już jest z magazynkami, szczególnie w budżetowych karabinkach, potrafią zgniatać śruty,jeżeli są za długie do grubości magazynka lub nieosiowo ustawiają się do portu ładowania
Zrobienie samodzielne osady to duże wyzwanie, największym jest wyfrezowania pod system.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2017, 23:54 przez kamazek, łącznie zmieniany 1 raz.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Witaj kamazek.
Własnie przyjacielu jestem na etapie dobierania śrutu i dzisiaj po pracy znów zahaczyłem o sklep kupując następne dwie paczki tym razem

Obrazek

Premier oraz nad wymiar Exact 4,51mm i stwierdziłem że nad wymiar niczym się nie różni od kupionego dzień wcześniej 4,50mm tak samo wchodzi nie za ciasno nie za luźno, na tomista Premier to wchodzi ciasno niby na opakowaniu 4,50mm ale tak przy okazji sprawdziłem sobie mikromierzem koło 20szt iii :) dla tego tak ciasno wchodzi .

Obrazek

Premier wymiar koło 4,54mm :-D Proszę nie odbierać tego jako fanaberie że zbzikowałem ;laughing: tak po prostu byłem ciekaw wymiaru .

kamazek. masz racje wykonanie osady nie jest łatwe na razie zabieram się do zrobienia baki może coś wyjdzie :piwo:

Przy okazji będąc w sklepie zauważyłem że pokazały się magazynki do 10-siatki koszt kosmos 70zł za kawałek plastiku :-/ ale zaciekawił mnie dwójnóg mocowany do osady nie na lufę tylko do osady tak się zastanawiam czy nie kupić .
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: kamazek »

A może lepiej już zabrać karabinek i wszystkie te śruty w teren i po prostu postrzelać ?
Naprawdę, wizyta w Laosie, postrzelanie, spotkanie z kilkoma przyjaznymi kolegami, doświadczonymi strzelcami, da Ci więcej niż siedzenie w nawet najlepiej wyposażonym warsztacie :wink:
Dzisiaj na strzelnicy spotkaliśmy nowego kolegę z Gamo Whisperem.
Biedak nie mógł w nic trafić na początku z 10 m.
Pomogliśmy ustawić mu prawidłowo lunetę, daliśmy do przetestowania nasze śruty, pokazaliśmy jak prawidłowo składać się do strzału i naciskać spust i są już efekty, zaczął trafiać powtarzalnie w bombiczkę po co2 z 15 m !
Zatem koniec teoretyzowania, trza zacząć praktykować !!!
Nikt z zaawansowanej braci strzeleckiej w Laosie nie korzysta z bipodów w wiatrówkach sprężynowych, sprawdzają się ewentualnie w pcp-ach.
"Sprężyna" musi pracować podczas strzału a wszelkie bipody to ograniczają.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

kamazek popiera w całej okazałości koniec teoretyzowania, trza zacząć praktykować !!!
PW idzie :piwo:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: kamazek »

I moje PW też poszło :-D
Nie wiem jaką energię ma twój Gamo, ale ten Crosman Domed to jest raczej do wiatrówek strzelających pod limit.
Przy słabszych, 13-14 J, może szybciej paść sprężyna i może być ciężko brać poprawki na dalsze odległości.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
dawiddawid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 09 października 2019, 15:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: dawiddawid »

Cześć, Robert muszę Ci powiedzieć, że przeczytałem wszystkie Twoje posty o Gamo Replay i jestem pod ogromnym wrażeniem. Kawał dobrej roboty. Właśnie jedzie do mnie używana „dziesiątka”. Będzie to mój pierwszy karabinek w życiu. Na co mógłbym zwrócić uwagę ? Od czego zacząć ? Czy robić jakiś przegląd zerowy ? Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i wskazówki. Pozdrawiam
Beeman P-17 :shot11:
Gamo Replay-10 :502:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Yurko »

Jeśli to jest używane Gamo z klasyczną sprężyną to pierwszą sprawą na którą warto zwrócić uwagę to właśnie stan sprężyny. Wszystkie Gamo z plastikowym prowadzeniem mają taką skłonność, że sprężyny w nich się wykrzywiają co oczywiście bardzo pogarsza ich celność. Inna sprawa, że nikt nie kupuje sprężynowej wiatrówki z magazynkiem licząc na jakąś wyjątkową strzelecką precyzję :wink:


Obrazek Te dwie górne są oryginalne. Dłuższa, mniej wygięta po ponad 3 miesiącach używania. Krótsza po 2... tygodniach :shock:

Przegląd "nowego" karabinka jest oczywiście konieczny. Może przy "używce" to nie będzie konkretnie przegląd "zerowy", ale tym bardziej konieczny, gdy dostajemy sprzęt od kogoś całkowicie obcego. W takim sprzęcie mogą kryć się jakieś niespodzianki...
Ostatnio zmieniony 20 października 2020, 02:49 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
dawiddawid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 09 października 2019, 15:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: dawiddawid »

To używane gamo z klasyczna sprężyna. Decydując się na nie byłem świadomy tego ze nie będzie to mistrzowski karabin jeżeli chodzi o skupienie itd. Chciałbym jednak żeby dał trochę radości ze strzelania (magazynek - mam w planach dokupić ich kilka) oraz żeby bezproblemowo posłużył przez chwile. Obawiam się, że z racji tego, iż to będzie mój pierwszy kontakt z taka wiatrówka to nie będę w stanie sam ocenić jej stanu oraz zrobić przeglądu i ewentualnych wymian części. Czy byłbyś w stanie polecić mi kogoś kto mógłby mi z tym pomóc ? Najlepiej w okolicach Trójmiasta lecz wysyłka też wchodzi w grę jeżeli u mnie nie znajdę nikogo specjalizującego się w tym temacie.
Beeman P-17 :shot11:
Gamo Replay-10 :502:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Yurko »

Cóż, siebie Ci nie polecę... (chociaż czasami zaglądam do cudzych wiatrówek). Gamo to trochę niewdzięczny temat dla serwisu. Są dosyć dobrze wykonane, np. w porównaniu do Crosmana. Ale mają w sobie za dużo plastiku. Niektóre z tych elementów można usunąć. Ale co zrobić np. plastikowa kostką lufy? A jak w Replay poprawić koronę lufy?

A tu taki obrazek którym się chwalę skupienie Replay na 25 metrów, ale ze sprężyną gazową:

Obrazek

Dla tej wiatrówki to duże osiągnięcie i oczywiście nie z lunetą która jest w zestawie. Dobranie i montaż lunety na sprężynowym Gamo to też ciekawy temat. Np. tak jest źle:

Obrazek

W tej lunecie później rozkręcił się obiektyw. A błąd polega tu na założeniu tylnego montażu na części szyny poza "absorberem". Poza tym, na tej wiatrówce lepiej używać montaży jednoczęściowych...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
dawiddawid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 09 października 2019, 15:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: dawiddawid »

No skupienie na tej sprężynie gazowej jak dla mnie rewelacja. Oczywiście biorąc pod uwagę, że mówimy o strzelaniu rekreacyjnym - magazynek i szybkostrzelność :)
Niemniej jednak podtrzymuje pytanie o fachowca od gamo, który podjął by się przejrzenia mojego egzemplarza i ewentualnej poprawy, mam nadzieje ze ktoś się znajdzie i pomoże mi na początku przygody ze strzelectwem ? :) oczywiście za odpowiednia opłata $$$
Beeman P-17 :shot11:
Gamo Replay-10 :502:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”