BERGARA B14 HMR

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: larky »

Zakładam, że to przy czym tak bardzo upierasz czyli strzelanie tylko na Maryninie :) szybko ulegnie zmianie. Nabierzesz chęci na dalszy dystans i jakieś zawody z pewnością. Przy założeniu, że rzeczywiście na masz zamiaru uprawiać bardziej dynamicznych form long range to brałbym coś z dłuższą lufą.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Luferante
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 06 czerwca 2020, 15:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Luferante »

Panowie klęska padła i na mnie. +/- 100 strzałów od nowości i pazur wyciągu sobie pofrunął. Broń w .308win 24''. Wszyscy poprzednicy pisali, że problem występuje na amunicji GGG, dopiszcie do listy S&B. Strzelałem od początku z amunicji sako i s&b na przemian. Napisałem maila do bergary i dostałem szybką odpowiedź, że oczywiście wyślą części do incorsy ale odradzają używania taniej amunicji i podali w nawiasie ggg i s&b. Chyba nie wiedzą, że dla nas tanie to barnaul :-/ A ja akurat tego dnia chciałem sobie broń przystrzelić na ggg 180grn które właśnie kupiłem za sprawą poprzednich wpisów. Czy któryś z was, który przeszedł już przez ten proces miał kolejną przygodę z wymienioną częścią ?
Martwi mnie, że usterka będzie się powtarzała a ja będę wyłączony z możliwości strzelania. Tym bardziej, że już nakierunkowałem się, że do LR chcę używać GGG a do łowiectwa S&B. Pisałem również z zapytaniem o kolejny problem z ,,bolt shroud'' gdyż ja mam wersję z gwintem gówolitowym a w tej kwestii napisali, że naprawa obejmowała 6.5 creed a .308win nie ma takiej mocy żeby wymiana tego elementu na poprawiony była wymagana. Ile czekaliście na naprawę ?
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Ultra3000 »

mi w 6.5 CM poszedl ten bolt shroud czy cos. Incorsa mi w miare szybko wymienila na stalowy, w ramach gearancji. na razie mam spokoj (ok 500 strzalow). zostaje Ci elaborowanie albo np drogie Sako jesli chodzi o ammo. sprobuj tez American Eagle 140 gn
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Luferante
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 06 czerwca 2020, 15:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Luferante »

Temat załatwiony. Rano telefon do incorsy, sprawadzili i mieli całe zestawy naprawcze na miejscu. Po godzinie od telefonu broń znowu sprawna - od ręki naprawili zamek ;) Podobno pazur na początku produkcji też był wadliwy - zbyt twarda stal, która potrafiła jak u mnie złamać się pod naporem ciśnienia. Nie zamierzam zmieniać amunicji i zobaczymy co czas pokaże. W razie czego będę dawał dalej znać jeśli będą jakieś problemy.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Spitfire24 »

Jak to miło przeczytać, że są dystrybutorzy, którzy kierując się dobrem marki swojej i sprzedawanej broni nie uciekają od odpowiedzialności i pomagają klientowi :piwo: , a nie pod byle pozorem odmawiają naprawy lub cofają gwarancję :090: .

Brawo INCORSA.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Ultra3000 »

larky pisze: 05 kwietnia 2020, 11:27 Zakładam, że to przy czym tak bardzo upierasz czyli strzelanie tylko na Maryninie :) szybko ulegnie zmianie. Nabierzesz chęci na dalszy dystans i jakieś zawody z pewnością. Przy założeniu, że rzeczywiście na masz zamiaru uprawiać bardziej dynamicznych form long range to brałbym coś z dłuższą lufą.
na Marynino sa bardzo fajne osie 500 m wiec na jakis czas powinno wystarczyc zanim opanuje sie taki dystans, warunki atmosferyczne itd a pozniej to jak wiadomo " apetyt rosnie w miare jedzenia"...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: GreenHeart »

Macie jakieś fajne typy na pocisk LR do 6.5CM HMR?
Na poczatek obstawiałem Hornady 140 Eld-M ale jakby coś mogę jeszcze oddać do sklepu :) i wziąc cos innego. Musze dotrzeć lufe a potem będę szukał najlepszej konfiguracji
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Ultra3000 »

oczywiscie Berger Hybrid Target 140 gn / 6.5 mm, BC G7: 0.311... no ale do tanich nie naleza: 300 zl za 100 szt
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
sl3dziu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 10 grudnia 2016, 11:33
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: sl3dziu »

Montował ktoś szynę picatinny zamiast bączków w HMR? Jeśli tak to jaką i gdzie można ją dostać (w PL/UE)?

Zamówiłem 2 miesiące temu adapter szyny z Accu Shot u hamburgerów, bo nic po stronach sklepów w PL nie znalazłem, ale powoli zaczynam tracić wiarę że paczka rzeczywiście do mnie dojdzie..

Obrazek
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: DaimonWawa »

Mam dokładnie tę szynę, działa
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: GreenHeart »

Kupiłem te: https://www.specshop.pl/product-pol-411 ... -10-A.html
Trzeba było jednak zrobić drobną modyfikację. Tu podciąć, tam rozwiercić i na końcu pomalować w kamuflażu karabinu. Działa idealnie.

Z innych modyfikacji zrobiłem nową powłokę lakierniczą osady. Fabryczna jest dla mnie dramatyczna. Kiedy wziąłem karabin pierwszy raz w ręce myślałem że mi wypadnie z ręki. Nie dało się racjonalnie kontrolować spustu.
Dodałem stipping na chwycie, osadę pomalowałem najpierw podkładem do plastiku o fakturze piasku a następnie użyłem kilku różnych farb do maskowania broni z użyciem specjalnie robionych szablonów. Efekt maskowania jest jaki widać. Generalnie z 10 m karabin juz mocno wtapia się w tło, zdjęcia robione z 3m. Osada pewnie trzyma się ręki bo farba podkładowa jest mocno chropowata.
Teraz planuje zrobić bedding żelem Arcaglass.


Obrazek
Obrazek


Tutaj mój system chłodzenia lufy zrobiony z nadmuchu do grilla.
Obrazek
Awatar użytkownika
sl3dziu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 10 grudnia 2016, 11:33
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: sl3dziu »

@DaimonWawa gdzie kupowałeś swoją szynę? W PL, gdzieś w UE?
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: DaimonWawa »

Bestpatron
bartekmk1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 27 listopada 2005, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: bartekmk1 »

Ktoś z kolegów testował może pocisk 6.5 Bergera 144gr.
Mi póki co najlepiej wypada scenar 123 z n150
Pozdr
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BERGARA B14 HMR

Post autor: Ultra3000 »

144 to nie próbowałem. Strzelam z 140 gn
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”