Internetowa Liga Silhouette 2018

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
=Ola=
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 21:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Moderatorzy PFTA

Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: =Ola= »

Zapraszam do kolejnej edycji Dżentelmeńskiej Internetowej Ligii Silhouette 2018. Jak dobrze liczę to 9 rok jej istnienia. :-D
Do Ligi może przystąpić każdy. Przy przesyłaniu pierwszy raz wyników proszę o dopisanie grupy/drużyny do jakiej się należy. A przy każdych wynikach proszę o zamieszczenie jakiej konkurencji się tyczyły: karabinu czy pistoletu.

Regulamin pozostaje taki sam jak w zeszłym roku. Poniżej przypominam jego treść:

Regulamin

1. Cel
Głównym celem Ligi jest popularyzacja strzelań sylwetkowych w wersji pneumatycznej oraz krzewienie kultury strzeleckiej wśród uczestników i obserwatorów, a także doskonalenie umiejętności strzeleckich wszystkich uczestników. Wśród uczestników zostaną wyłonieni najlepsi strzelcy Ligi za 2018 rok.
2. Termin i miejsce
Zawody będą rozgrywane przez cały 2018 rok w cyklach miesięcznych. Uczestnik dowolnie wybiera miejsce strzelań. Wyniki są nadsyłane w tym wątku.
3. Konkurencja
Rozgrywane są dwie konkurencje: silhouette karabin oraz silhouette pistolet pneumatyczny. Uwzględnia się regulamin strzelań silhouette opracowany przez PFTA, znajdujący się na stronie: Regulamin PFTA
W okresie zimowym możliwe jest strzelanie w rękawiczkach (nie strzeleckich-dotyczy pistoletów pneumatycznych).
Nie ma strzałów próbnych. Ocenianych jest 40 strzałów przeprowadzonych odliczonymi wcześniej śrutami. Przed rozpoczęciem strzelania należy zadeklarować chęć udziału w Lidze poprzez wypowiedzenie: "Strzelam Ligę".
4. Wyniki
Wyniki można przesyłać do jednego dnia od zakończenia miesiąca, którego dotyczą. Wyniki z kolejnych miesięcy będą sumowane, a do punktacji rocznej zostanie zaliczonych osiem najlepszych wyników.
5. Zgłoszenia
W Lidze mogą wziąć udział tylko Ci, którzy wyrażą taką wolę.
6. Bezpieczeństwo
Uczestnicy Ligi ponoszą całkowitą odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa rozgrywanych przez siebie zawodów.

Wyniki będą publikowane w tym temacie. Postaram się aktualizować je na koniec każdego miesiąca.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Lidze :wink: Co miesiąc w Gdyni strzelamy Ligę wspólnie - komu po drodze to zapraszam :-D
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: ArturR »

Witam wszystkich Sylwetkowiczów w 2018 roku. W 2017r umówiłem się z Januszpelle że od nowego sezonu strzelamy ILS ;)
I tak - moje wyniki za styczeń karabin: 13+12=25
pozdrawiam
Art ;)
Awatar użytkownika
=Ola=
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 21:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: =Ola= »

Artur, witam wśród uczestników Ligi :-D
Awatar użytkownika
Photomaker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 27 marca 2017, 21:14
Tematy: 37
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: Photomaker »

Przesylam wyniki kolegi Marka K. "Łysy" za styczeń
Karabin 14+17.
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 737
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: Shooter_36 »

Witam wszystkich uczestników tegorocznej edycji ligi. Postanowiłem w tym roku również przyłączyć się do rywalizacji (mam nadzieję, że z lepszym skutkiem niż w roku ubiegłym :> ). Ponieważ jednak mój kręgosłup zbyt boleśnie manifestuje swoją niechęć do pomysłu strzelania z postawy stojącej z karabinka, siłą rzeczy chyba ograniczę się do konkurencji pistoletowej :) . Wykorzystując dzisiejsze, całkiem przyzwoite warunki pogodowe, strzeliłem pistolet za styczeń. Wyniki:

shooter_36
pistolet styczeń: 16 + 13 = 29

Pozdrawiam !
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: Januszpelle »

Ja również witam wszystkich uczestników tegorocznej ligi.
Skoro się coś obiecało, to trzeba dotrzymać obietnic, a nie było łatwo.... dobrze, że nie w deszczu :-D

Karabinek Styczeń
16+17=33
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: ArturR »

Ola, Marek, Shooter36 i Janusz - powitać ;)
Gratuluję Wam wyników za styczeń, szczególnie Januszowi który jak zwykle "dość brutalnie wyznacza kierunek" i wysoko zawiesza poprzeczkę, a to dopiero początek ! :-D
Wszystkich nie do końca zdecydowanych namawiam do wspólnej zabawy i dołączenia do ILS 2018
z pozdrowieniami
Art.R. :wink:
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: Januszpelle »

Arturze, pisząc "nie było łatwo" miałem na myśli wygórowane wyniki was rywali.
Spudłowałem najpierw do dzika i trzy razy do indyka w pierwszej serii, wtedy zrozumiałem.......... to nie jest mój dzień :-)
Nie poddałem się.
Potem znowu dzik ocalał, jeden indyk i jeden muflon.

Nie dbam o jakiś wyśrubowany wynik bo wiem, że strzelam bez stresu na podwórku, a ten jest bezlitosny na zawodach.
Termin strzelania uczy jednak systematyczności.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: ArturR »

Janusz, dzięki za dobre słowo, ale myślę że wynik 25pkt.(mój) jest najwyżej przyzwoity ;)
W sylwetkach cyt. "wygórowane wyniki" to raczej wszystkie te powyżej 30pkt czyli np. Twój, Marka czy Shootera który strzela moim zdaniem tą trudniejszą konkurencję sylwetkową.
Bardzo fajnie że jesteś, i do tego wciąż w takiej formie :-D Co do stresu to akurat ja na zawodach nie odczuwam go wogóle, ale zgodzę się że "na podwórku" jakoś tak swobodniej się strzela niż na zawodach. I na podwórku wyniki często są lepsze lub dużo lepsze niż na zawodach.
Jedno powinno zostać niezmienne - czysta radocha z samego strzelania 8-) Na tą chwilę z dotychczasowych wiatrówkowych doświadczeń powiem tak: widok przewracającej się figurki jest fajny, ale widok fruwającej z impetem sylwetki jest jeszcze fajniejszy :-D
Przy okazji, jeśli ktoś z Poznania lub okolic chciałby postrzelać sylwetki a nie posiada własnego sprzętu to proszę o kontakt na PW. Chętnie użyczę własny sprzęt, w końcu do grobu go nie zabiorę, a w większej grupie zawsze większa radocha ;)
Już od dawna nie strzelam HFT zimą(etap napalenia już dawno za mną) a wyjątki robię tylko dla sylwetek, więc teraz czekam na jakieś sensowne okno pogodowe w lutym,
pozdrawiam
art. :wink:
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: Łysy »

Dokładnie jak mówisz Arturze , kiedy strzelałem treningowo na swoim podwórku to przeważnie w dwóch seriach traciłem max 6 pkt, a jak powiedziałem sobie że teraz strzelam do ligi, ustawiłem stoper, ustawiłem 20 śrucin, sprawdziłem odległości dalmierzem to walnąłem taki wynik, że wstyd było wysłać. Ale frajda super - zresztą sylwetki to teraz moje oczko w głowie i obiecuje poprawę (jak się uda ;laughing: )
Ola mądra i miła dziewczyna więc ogarnie bez niczego ale faktycznie nie utrudniajmy jej zadania.
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2018, 22:53 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: ArturR »

Że tak w gwarze zapytam: a skjyndyk Ty jesteś hilary i czego tu nie wpisujesz wyników skoro strzelasz ? :one:
BTW, widzę że temat pomału zaczyna fajnie się rozkręcać ;) Jeszcze tak z paru userów razy X postów i =OLA= nie ogarnie :-D
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: red5555 »

przyłączę się do zabawy !
Moje sobotnie wypociny na Siekierkach (ech ten boczny wiatr...)

karabin 16+11

pozdrawiam
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: ArturR »

Witaj Piotr :one:

Nie martw się wiatrem, też tak mam. Strzelam na płaskim wielohektarowym całkowicie otwartym terenie, i niezależnie od pogody tam po prostu słabiej lub mocniej ale zawsze wieje. W takich warunkach ciężko ustrzelić dobry wynik np. taki bliżej 30pkt, ale najważniejsze że zawsze jest dobra zabawa. Swoją drogą, ciekawe czy wszyscy biorący udział w ILS strzelają na powietrzu, czy może są też tacy którzy strzelają np. na hali ? ;)
pzdr. art. :wink:
Awatar użytkownika
=Ola=
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 21:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: =Ola= »

Witam wszystkich, których jeszcze nie witałam :-D Kilka dni na forum nie zaglądałam, a tu temat się rozkręcił. Spokojnie znajdę wszystkie wyniki, a jak nawet coś przegapię, to dobre duszyczki wskażą błąd :wink: W niedzielę SG3M strzelało Ligę zarówno naszą Trójmiejską jak i Internetową. Dla zainteresowanych wklejam link z wynikami: TABELA
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2018, 00:07 przez =Ola=, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Photomaker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 27 marca 2017, 21:14
Tematy: 37
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: Internetowa Liga Silhouette 2018

Post autor: Photomaker »

Tym razem u nas na parkurze strzeleckim w Gdyni tez wiatr płatal figle, ale dzieki temu rywalizacja byla jeszcze ciekawsza. Zwlaszcza jak muflony sie same przewracaly i trzeba bylo je kulkukrotnie dostawiac zeby dalo sie strzelic :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”